Do wyboru, do koloru – tak można określić współczesny rynek czasomierzy. Gama dostępnych modeli jest bowiem imponująca. Co więcej, jest również dość mocno zróżnicowana cenowo. Jeżeli już zatem znajdziemy egzemplarz na miarę swoich potrzeb i możliwości, nasuwa się kolejne, istotne pytanie: na której ręce nosić zegarek?

Przed takim właśnie dylematem stają dosyć często użytkownicy naręcznych czasomierzy. Ile głów, tyle pomysłów chociaż w tym przypadku ręce są tylko dwie. Najczęściej spotykaną zasadą jest ta, że zegarek powinno się nosić na lewej ręce. Tyle w teorii. W praktyce bowiem zegarek powinno się nosić na tej, której używamy rzadziej. A więc w przypadku osób praworęcznych będzie to lewa ręka, zaś w przypadku leworęcznych – prawa. Powód?

Komfort i bezpieczeństwo

Pierwszy z nich to bezpieczeństwo. Za sprawą praworęczności to właśnie tą ręką posługujemy się znacznie częściej w codziennych obowiązkach. Noszony na niej zegarek jest zatem znacznie bardziej narażony na uderzenia, wstrząsy czy też poważne uszkodzenia. Aby temu zapobiec, logicznym wydaje się noszenie go na drugim, w tym przypadku lewym, nadgarstku. Dzięki temu jest spora szansa, że w pośpiechu czy też natłoku codziennych obowiązków nie zerwiemy lub też nie uszkodzimy naszego zegarka.

Drugim jest komfort użytkowania zegarka. A tak konkretnie zmiana jego ustawień czy też korzystanie z dodatkowych, dostępnych w nim funkcji za pomocą koronki oraz ewentualnych przycisków. Zazwyczaj znajdują się one po prawej stronie koperty, gdyż większość producentów przygotowała swoją ofertę właśnie z myślą o użytkownikach praworęcznych. Nosząc więc zegarek na lewej ręce obsłużymy go bez większych problemów. W przeciwnym wypadku pozostaje zdjęcie zegarka z nadgarstka w celu ustawienia daty czy też godziny za pomocą lewej dłoni. Owszem, na rynku można znaleźć pojedyncze modele zaprojektowane z myślą o leworęcznych użytkownikach. Stanowią jednak rzadkość. Większość producentów oferuje takie zegarki na indywidualne zamówienie, co znacznie podnosi ich cenę zakupu.

Savoir-vivre

Nie bez znaczenia pozostają tu również zasady savoir-vivre’u, czyli dobrych manier. Nosząc zegarek na dominującej podczas wykonywania wszelkich czynności ręce, np. podczas powitania w postaci uścisku dłoni, zdecydowanie częściej go eksponujemy. Będąc w posiadaniu znacznie droższego i bardziej prestiżowego zegarka, epatowanie nim może nas narazić na krytykę ze strony otoczenia. Jak wiadomo dobra luksusowe oraz kosztowne dodatki nie zawsze spotykają się z uznaniem wszystkich dookoła.

Reasumując: zdecydowanie większa część naszego społeczeństwa jest praworęczna. Do takich osób jest zatem skierowana oferta producentów zegarków. Z tego względu koronka oraz wszelkie dodatkowe przyciski są umiejscowione po prawej stronie koperty. Jednak na koniec dnia zawsze liczy się nasz komfort. Zegarek warto zatem nosić tak, aby nam było jak najwygodniej i aby sam czasomierz w jak najmniejszym stopniu nam przeszkadzał.

Mnóstwo zegarków dostępnych od ręki znajdziecie na naszej stronie w zakładce DOSTĘPNE 24H.

zegarki damskie i zegarki meskie

Komentarze (1)

    • Witek
    • 2019-05-09 07:39:49
    Osoby grające na akordeonie nie mogą nosić zegarka na lewej ręce bo przeszkadza im w obsłudze miecha.
Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania

Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies
a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji,
z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).