Na początku służyły do celów wycieczkowych. Ich potencjał nie umknął jednak uwadze wojska. W efekcie tego sterowce szybko zasiliły szeregi armii. Odegrały dużą rolę podczas Pierwszej Wojny Światowej. To bowiem za ich pomocą dokonywano nalotów nie tylko zwiadowczych, ale również bombowych. Dziś powszechnie znane „zeppeliny” stanowią na niebie znacznie bardziej egzotyczne widowisko. Co wspólnego ma z nimi zegarek?

Człowiek od zawsze marzył o lataniu a mitologia grecka ze swoim Ikarem jest tego najlepszym przykładem. W dziejach ludzkości prób oderwania się od ziemi było wiele, niestety nie każda zwieńczona sukcesem. Pewien niemiecki inżynier nie dawał jednak za wygraną. Jego upór i praca dały owoce w 1900 roku. To właśnie wtedy powstał pierwszy sterowiec szkieletowej konstrukcji. Swoim wynalazkiem Ferdinand von Zeppelin narobił w owych czasach sporego zamieszania. Nie dziwi zatem fakt, że niemiecki producent zegarków zapragnął złożyć mu hołd.

POINT tec Electronic to zarówno producent zegarków lotniczych dla linii pasażerskich Lufthansa, jak również właściciel marki Zeppelin. Ta nie tylko zaczerpnęła nazwę od nazwiska niemieckiego konstruktora, ale wzornictwem swoich zegarków nawiązuje do barwnej karty historii lotnictwa, jaką bez wątpienia były sterowce.

Wytwarzane w niedużej, niemieckiej manufakturze już na pierwszy rzut oka odznaczają się bardzo starannym wykonaniem oraz użyciem materiałów wysokiej jakości. Zegarki Zeppelin to zarówno zegarki damskie jak również zegarki męskie. Cała oferta dodatkowo została podzielona na kilka kolekcji a każda z nich kusi bogactwem kolorów i wzorów. Te, które cieszą się jednak największym zainteresowaniem to kolekcje:

Zeppelin 100 Years – limitowana edycja powstała z okazji 100 lat istnienia marki będąca jednocześnie ukłonem dla Ferdinanda von Zeppelin który powołał sterowce do życia. Ciekawostkę stanowi zabytkowy, oryginalny bilet na lot sterowcem dołączany do każdego egzemplarza z tej kolekcji

Zeppelin LZ127 Graf – kolekcja zaprojektowana na cześć ogromnego sterowca, który mógł pokonać bez lądowania nawet do 12 000 km. Ze względu na koszty była to atrakcja zarezerwowana jedynie dla najbardziej zamożnej części społeczeństwa

Zeppelin Flatline – męskie zegarki które charakteryzuje elegancki, ponadczasowy wygląd. Duże, czytelne tarcze stylizowane na dwudziestolecie międzywojenne, skutecznie wyróżniają te zegarki z tłumu.

To, co łączy wszystkie zegarki Zepelin, to niebanalne wzornictwo i klasa produktu. Zegarki posiadają bowiem precyzyjny, szwajcarski mechanizm: automatyczny, z ręcznym naciągiem lub kwarcowy. Każdy z nich ma również widoczne na tarczy specyficzne logo przypominające sterowiec, którego nie mogło zabraknąć również na deklu każdego zegarka Zeppelin. Subtelnej grubości koperty oraz bogato zdobione tarcze niektórych modeli sprawiają, że zegarki Zeppelin to szczyt dobrego smaku. A skoro już o tarczach mowa to na uwagę zasługuje różnorodność ich projektów oraz kolorów. Za sprawą tak dużego wyboru tu każdy znajdzie zegarek dla siebie. Zegarki damskie, w nie mniejszym stopniu niż zegarki męskie, czerpią całymi garściami z historii lotnictwa. W damskiej kolekcji szczególnie mocno wyróżnia się model Zeppelin Princess of the Sky. Dzięki obecności przezroczystej tarczy widoczny jest każdy, nawet najmniejszy szczegół mechanizmu. Wszystkie zegarki są również wodoodporne oraz dostępne zarówno na bransoletach ze stali jak również na paskach wykonanych z naturalnej skóry w różnych odcieniach.

Na rynku zegarków marka wybija się z tłumu dość oryginalną formą gwarancji stylizowanej na podróżny bilet. Bo jak mawiał Bernard Shaw: „Pokorni ludzie zawsze idą z prądem. Niepokorni próbują iść pod prąd. Dlatego cały postęp ludzkości leży w rękach niepokornych”.

zegarki męskie Zeppelin