O historycznych samochodach mówi się dużo. O samolotach już nieco mniej. To jednak wcale nie oznacza, że w awiacji brakuje powodów do dumy. Szwajcarskie zegarki Aviator od lat upamiętniają wszystko to, co w świecie latania najlepsze. Tym sposobem światło dzienne ujrzała ich kolejna linia będąca hołdem dla słynnego samolotu Douglas DC3.

Marka ta narodziła się z chęci tworzenia niezwykle precyzyjnych zegarków, które stylistyką będą nawiązywać do świata awiacji. Nietuzinkowe wzornictwo oraz szwajcarski mechanizm okazały się strzałem w dziesiątkę. Producent systematycznie tworzy linie zegarków Aviator Swiss Made poświęcone wybitnym modelom samolotów. Na rynek właśnie trafiła kolejna z nich.

Aviator Douglas DC3zegarki damskie i zegarki męskie

Tym razem to linia Aviator Swiss Made Douglas DC-3 Automatic - ukłon w stronę wybitnej konstrukcji, jaką był amerykański samolot pasażerski Douglas DC-3. Pomógł on bowiem rozpowszechnić podróże lotnicze w latach 30 i 40-tych XX wieku. Zegarek Aviator Swiss Made Douglas DC-3 jest zatem nawiązaniem do spokojnych linii samolotów pasażerskich i wczesnego lotnictwa cywilnego zaś wisienką na torcie jest czarna wskazówka na wahniku  przypominająca wskaźnik przechyłów z kokpitu samolotu. Zacznijmy od kolorów: zegarek jest dostępny w 5 wersjach kolorystycznych. Dla zwolenników klasycznych rozwiązań został przygotowany zegarek całkowicie skąpany w czerni, jak również taki z dodatkiem koloru srebra na tarczy. Nie zabrakło również propozycji w brązie a dla tych, którzy zdecydowanie preferują wyróżnianie się z tłumu, Aviator Swiss Made przygotował model w kolorze złota i butelkowej zieleni.

Koperta jest tutaj taka, jak na elegancki i ponadczasowy zegarek przystało. Za sprawą grubości 11,5 mm spokojnie zmieści się pod mankietem. Została wykonana z nierdzewnej stali, a jedynym, widocznym dodatkiem jest tutaj koronka. A skoro o koronce mowa, to warto wspomnieć, że zegarek posiada funkcję stop sekunda -  zatrzymanie sekundnika za pomocą wyciągnięcia koronki. Jest to bardzo przydatne przy bardzo precyzyjnym ustawianiu czasu.
Zegarek Aviator Swiss Made Douglas DC3 jest dostępny na pasku – bardzo stylowym, z naturalnej skóry. Zadbano również o bardzo staranne przeszycia. Co wcale nie oznacza, że jest to czasomierz wyłącznie do garnituru. Skóra z fakturą krokodyla sprawia, że to również świetny dodatek do garderoby typu casual.

Tarcza to minimalistyczny pokaz – jest tutaj tylko to, co absolutnie potrzebne: indeksy godzinowe, wskazówki (pokryte warstwą Superluminowa) oraz datownik. Bo znacznie  więcej dzieje się wokół szklanego dekla. To właśnie tu producent zamieścił metalowy ring na którym widoczne są stopnie wychylenia steru samolotu oraz wspomniany wahnik z czarną wskazówką imitujący wskaźnik przechyłów z kokpitu samolotu. Tego typu smaczki najmocniej zawsze cieszą oko.

Zegarki męskie Aviator Swiss Made

W środku to, co w każdym zegarku najważniejsze, czyli serce. W tym przypadku jest nim szwajcarski mechanizm automatyczny z możliwością ręcznego naciągu którego pracę można podziwiać przez szklany dekiel.
Gwoździem programu jest jednak profesjonalna kurtka pilotka. Jest ona dołączana do każdego zegarka z indywidualnie zaprojektowaną naszywką. To upominek dobitnie przypominający, że oto mamy do czynienia z marką, której fundament stanowi lotnictwo.

mechanizm szwajcarski w zegarkach

A szwajcarski zegarek Aviator Swiss Made Douglas DC-3 to kolejny, niezwykle udany szwajcarski zegarek, który za sprawą swojego mechanizmu, będzie świetnym towarzyszem na bardzo długie lata.

Zobacz zegarki Aviator dostępne w naszym sklepie od ręki: https://e-zegarek.pl/dostepne-24h