To, co wczoraj było niemożliwe, dziś dla człowieka stanowi codzienność. Apetyt zawsze rósł w miarę jedzenia i podbój kosmosu był jedynie kwestią czasu. Aż w końcu ludzkość zatriumfowała: w latach 70-tych został wysłany na Księżyc bezzałogowy łazik Łunokhod-2. Dziś zegarki Vostok Lunokhod-2 konstrukcją i technologią upamiętniają ten historyczny wyczyn.

Przeszkody służą do pokonywania. A przynajmniej tak zakłada cywilizacja. Dlatego uparcie przesuwamy granice w celu poznania tego, co dotąd nam nieznane. Nie jest już tajemnicą, że to właśnie Związek Radziecki dysponował największymi mózgami tego świata. Za sprawą wybitnych naukowców oraz badaczy na koncie mocarstwa znalazło się wiele spektakularnych dokonań. Najważniejszym z nich już wielokrotnie hołd składała marka Vostok Europe. Litewski producent w swojej ofercie ma kilka linii zegarków, które upamiętniają te głośne wydarzenia. Jednym z nich jest wysłanie na Księżyc, w celach badawczych, dwóch zdalnie sterowanych łazików: Lunokhod-1 oraz Lunokhod-2. Ten drugi, mimo że działał krócej, przemierzył trzy razy większą odległość przesyłając jednocześnie aż 80 000 zdjęć.

Linia Vostok Lunokhod-2 to zegarki, które skutecznie rozpychają się łokciami w tłumie. To za sprawą swoich gabarytów. Średnica wynosząca 49 mm sprawia, że oto mamy do czynienia ze sporym kawałkiem zegarka. Ale to nie jest jedynie zabieg wizualny. Zegarek na pancerny bowiem wygląda i taki również jest. Koperta została wykonana z twardej, odpornej stali a szkiełko, o grubości 3,5 mm typu K1, jest dodatkowo utwardzane. To wszystko w trosce o serce zegarka, którym, w przypadku linii Vostok Lunokhod-2, może być mechanizm automatyczny lub też kwarcowy Seiko Epson YM86. A skoro o kwarcowym mowa, to warto podkreślić, że bateria ma gwarancję aż na 4 lata.

Wybrane zegarki z linii Vostok Lunokhod-2 zostały ponadto wyposażone w niecodzienne funkcje. Jedną z nich z pewnością jest alarm oraz wieczny kalendarz dostępny w modelu YM86-620A505 odznaczający się czarno-żółtą kolorystyką. Z kolei model 6S30/6205213 wyróżniający się czarno-niebieską tarczą, posiada chronograf i automatyczny zawór helowy. Zawór ten ma za zadanie odpowiednio rozłożyć ciśnienie w zegarku zarówno podczas nurkowania, jak również i wynurzania. Bo wodoszczelność na poziomie 300 metrów pozwala zabierać ze sobą ten zegarek w otchłanie oceanu. Zachęcać do tego typu decyzji ma również silikonowy pasek który, obok skórzanego oraz narzędzi do jego wymiany, wchodzi w skład każdego zestawu. Aby zegarek pozostawał czytelny również bardzo głęboko pod wodą, producent do oznaczenia indeksów godzinowych wykorzystał świecące w ciemności tuby trytowe. Ich pionowe położenie wzmacnia efekt świecenia w ciemnościach, czego najlepszym przykładem jest model NH35A-6209209 wyróżniający się czarno-złotą kolorystyką. Każdy zegarek Vostok Europe z linii Lunokhod-2 jest także wyposażony w ruchomy bezel który pozwala określić czas zanurzenia a tym samym obliczyć długość trwania dekompresji.

Zegarek męski Vostok Europe Lunokhod 2Zegarki męskie Vostok Europe

zegarki rosyjskie

Zegarki są wyjątkowo odporne na trudne warunki a dodatkowo ma to podkreślać fakt, że w kolekcji Lunokhod znalazł się również model zadedykowany Zydrunasowi Savickasowi (NH35A-6204344). To nie tylko ambasador marki Vostok Europe ale przede wszystkim wielokrotny Mistrz Świata, dziesięciokrotny Mistrz Litwy i jeden z najbardziej utytułowanych zawodników Strongman. Osobiście nosi ten model który ujrzał światło dzienne jako limitowana edycja w liczbie 500 sztuk. Egzemplarz, który posiadamy w naszym sklepie, został oznaczony numerem 220/500. To zegarek wyposażony w mechanizm Seiko z automatycznym naciągiem, funkcją stop sekundy i możliwością ręcznego nakręcenia. Pancerne szkiełko zostało wzbogacone powłoką antyrefleksyjną a zestawie znajdują się aż 3 różne paski (silikonowy, skórzany oraz parciany). To czyni ten zegarek propozycją dla wyjątkowo kapryśnych klientów którzy poszukują jedynie wyjątkowych egzemplarzy w świecie czasomierzy.
Zegarek męski limitowany Saviskas Vostok Europe


Decydując się jednak na zakup jednego z klasycznych modeli Vostok Europe wchodzących w skład linii Lunokhod-2, możesz mieć pewność, że nie tylko wchodzisz w posiadanie zegarka, który jest wyjątkowo odporny i trwały.
To przede wszystkim zegarek, za którym stoi niebywała historia mająca wpływ na naszą wiedzę o tym co się dzieje poza naszą planetą. A czyż to nie jest ekscytujące?