Jak działa mechanizm hybrydowy w zegarku Vostok Europe Lunokhod PX84-620H448?

Japoński hybrydowy mechanizm automatyczny Seiko Epson PX84 generuje energię elektryczną do zasilania zegarka, wykorzystując ruch nadgarstka i przechowuje ją w kondensatorze, dzięki czemu jego rezerwa chodu sięga okresowi 6 miesięcy od pełnego naładowania, a wewnętrzny system ochronny chroni przed przeładowaniem akumulatora. Zastosowanie nowego, hybrydowego mechanizmu automatycznego PX84 umożliwiło umieszczenie na tarczy także wykorzystywanego na co dzień datownika, informującego o aktualnym dniu tygodnia oraz dniu miesiąca.

Vostok Europe VeareOne - to nie tylko zegarek dla fanów marki

VOSTOK EUROPE VEareOne PX84-620H448 oparty na wizualnej linii Lunokhod jest owocem  głosowania, w którym udział mogli wziąć fani marki. Zatem to zaprojektowany zegarek przez użytkowników, który charakteryzuje nie tylko odmienny design ale również zupełnie nowe serce. Zegarek męski zapakowany jest oczywiście w znaną już walizkę typu Dry box z miejscem na aż 4 zegarki. Idealny projekt dla osób noszących już zegarki Vostok Europe jak i dobry początek dla nowych użytkowników tej litewskiej marki.

Pasek skórzany oraz dwa paski silikonowe- jest co zmieniać

Do zestawu dołączone są aż trzy paski: niebieski skórzany z pomarańczowym przeszyciem oraz silikonowe, pomarańczowy oraz niebieski. Wymianę pasków ułatwia znajdujący się w zestawie multi-tool. Obudowa jest duża 49mm ale lekka, bo wykonana z tytanu.

zamiene paski w zegarku vostok


Wewnątrz koperty znajduje się granatowa tarcza, opatrzona kompletem indeksów w postaci tub trytowych o długoletniej żywotności. Elementy w kolorze pomarańczowym podkreślają sportowy charakter czasomierza oraz wyśmienicie wydobywają z niego energię.

Jak zacząć korzystać ze swojego vostoka?

Jeśli już jesteś w posiadaniu zegarka Vostok Europe zapoznaj się ze wszystkimi elementami zestawu.
Poruszaj rytmicznie zegarkiem z boku na bok w tempie dwa razy na sekundę. Wówczas zegarek uruchomi się z funkcją natychmiastowego startu. Obracaj zegarkiem do momentu, aż wskazówka zacznie się poruszać w jednosekundowych odstępach. Dopiero po tym, możesz ustawić czas oraz kalendarz.

VOSTOK EUROPE VEareOne XL

Jak ustawić czas, datę oraz dzień tygodnia?

Usiądź wygodnie i wyciągnij koronkę do pozycji drugiej, przy zatrzymaniu wskazówki sekundowej na godzinie dwunastej.
Przekręcając koronkę ustaw aktualny czas pamiętając że data i dzień tygodnia zmieniają się w południe. Zalecane jest aby wskazówkę minutową ustawić około pięciu minut do przodu w stosunku do żądanego czasu aby móc powrócić do właściwego czasu.
Chcąc ustawić datę, odegnij koronkę do pozycji 1 (zdjęcie poniżej) i przekręć w prawo (do góry) aby ustawić datę, kręcąc w lewo (w dół) ustawisz dzień tygodnia na wachlarzu poniżej okna daty.
Istotne jest aby nie ustawiać daty oraz dni tygodnia między godziną 21 a 4 rano.

instrukcja do zegarka vostok z mechanizmem PX84

Lepszy zegarek hybrydowy niż kwarcowy- jak to działa?

Ten zegarek generuje energię elektryczną do zasilania zegarka wykorzystując ruch nadgarstka właściciela a następnie przechowując ją w kondensatorze.  W porównaniu ze standardowym zegarkiem kwarcowym, Vostok Europe z mechanizmem PX84 nie korzysta z baterii tlenkowo- srebrowej co eliminuje konieczność jej wymiany. Producent przewiduje, że całkowity czas pracy od pełnego naładowania do zatrzymania wynosi pół roku.
Nie martw się, gdy od zatrzymania twego zegarka minęło sporo czasu ale okres nie przekracza roku, zegarek uruchomisz szybko wykonując kilka ruchów. Bądź też spokojny o akumulator, bowiem mechanizm PX84 posiada system ochrony przez jego przeładowaniem.
Jeśli zaobserwujesz, że wskazówka sekundowa zegarka porusza się w odstępie dwusekundowym będzie to znak, że w ciągu 24 godzin zegarek może się zatrzymać. W takim przypadku poruszaj zegarkiem z boku na bok, aby go ponownie i wystarczająco naładować.

Dobra energia- jak ładować zegarek z mechanizmem PX84?  

Nosząc zegarek na nadgarstku ładujesz go automatycznie i jego pełne doładowanie nie jest konieczne. Litewski producent zaleca noszenie zegarka przez co najmniej 10 godzin dziennie, by w ten sposób gromadzić wystarczającą ilość energii.
Szybkiej potrząsanie zegarkiem nie ma wpływu na ładowanie, lepiej ładować zegarek efektywnie poprzez przesuwanie zegarka z boku na bok tworząc łuk około 20 cm. Nie martw się, jeśli podczas potrząsania zegarkiem usłyszysz dźwięk. Jest to wynik pracy kondensatora, nie usterka.
Oddychaj. Vostok Europe dba o serca swoich Klientów.

zegarek męski vostok europe


Zegarek wyświetla zapas energii na 4 poziomach. Kiedy naciśniesz przycisk przewijanie sekundnika rozpocznie się od pozycji w której został naciśniety.  Dlatego rekomendujemy naciśnięcie gdy wskazówka znajduje się na godzinie 12. Po wyświetleniu zapasu energii (rysunek poniżej) wskazówka sekundnika po pewnym czasie powraca do normalnego ruchu.
Zapas energii nie będzie się pokazywał jeśli sekundowa wskazówka porusza się w dwusekundowych odstępach.

naładowanie zegarka vostok Lunokhod PX84

Zegarek dostępny jest w naszym sklepie od ręki. Zachęcamy do odwiedzenia naszego showroomu na warszawskim Mokotowie.

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania

Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies
a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji,
z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).