W 1969 roku świat ujrzał model Monaco – męski zegarek wyposażony w kwadratową kopertę, który został okrzyknięty ikoną designu. Co więcej, mimo upływu lat wciąż pozostaje w gronie najbardziej rozpoznawalnych czasomierzy XX wieku.  Ale świat kobiecych zegarków od tego kształtu koperty również nie stroni. Czy modele, które oferuje rynek, wpisują się w kanony aktualnej mody?

Kwadrat, jako kształt,  wywarł ogromny wpływ na kulturę. A mimo to tylko nieliczni producenci zegarków decydują się na jego obecność w swojej ofercie. Czy to oznacza, że kwadratowy zegarek nie jest krzykiem mody? „Innowacja odróżnia lidera od naśladowcy” – mawiał Steve Jobs. I biorąc pod uwagę historię zegarka Monaco trudno się z nim nie zgodzić.

Nikt nie ma już wątpliwości, że rola zegarka ewoluowała bezpowrotnie. Jego zadaniem jest nie tylko odmierzać upływający czas, ale przede wszystkim urozmaicać nasz wygląd i garderobę. A co za tym idzie, dobrze aby zegarek nie przeciwstawiał się aktualnie panującej modzie. Kwadratowe kobiece zegarki stanowią doskonały wybór dla wszystkich pań, które lubią małymi akcentami wyróżniać się spośród tłumu. I właśnie z myślą o nich powstały wybrane przez nas linie damskich zegarków.

Kwadratowe zegarki Cluse La Tetragone to pierwsza kolekcja o takim kształcie. Obok samego kształtu koperty zegarki te wyróżnia spora ilość wariantów kolorystycznych. Koperta jest dostępna w kolorze stali oraz żółtego i różowego złota, podobnie zresztą jak bransoleta (typu mesh lub z pełnych ogniw). Kto jednak woli miękkość paska z naturalnej skóry, może wybierać pomiędzy jego gładkim wzorem, bądź imitującym skórę krokodyla. Kwadratowe damskie zegarki w wydaniu Cluse to naprawdę gustowny dodatek, do tego w bardzo atrakcyjnej cenie.

kwadratowe zegarki Cluse

Mówiąc o stylu nie można pominąć inspirowanych Nowym Jorkiem i Amsterdamem damskich zegarków Rosefield. Kolekcję The Boxy wyróżnia ostry kształt kwadratowej koperty wykonanej z mosiądzu. Tu kolorystyka jest już nieco bardziej stonowana, za to dostępne są wzory innej, niż w przypadku zegarków konkurencji, stalowej bransolety. Na uwagę zasługuje dość oryginalny motyw w postaci 3 dodatkowych, kolorowych akcentów obecnych na skórzanym pasku.  Dla pań, które mają problem z wyborem dobra informacja jest taka, że w kolekcji dostępne są również zestawy zawierające i skórzany pasek i stalową bransoletę. Poszczególne modele zostały również wyposażone w sekundnik oraz datownik.

zegarki rosefield boxy

Marka Meller swoje korzenie posiada w słonecznej Hiszpanii. Kolekcja kwadratowych, damskich zegarków Madi jest nieco skromniejsza, ale to coś dla kobiet, które poszukują kwadratowej koperty o łagodniejszych krawędziach. Tu bowiem rogi zostały delikatnie ścięte. Tarcza jest bardzo czytelna, dzięki minimalistycznymi indeksom. Tym, co zasługuje na uwagę, jest fakt, że zegarki Meller Madi posiadają szkło mineralne pokryte warstwą szafiru a ich sercem jest japoński, kwarcowy mechanizm. Doskonałe połączenie elegancji oraz ponadczasowego designu.

zegarki damskie meller

Nixon to marka rodem z Kalifornii. Są to zegarki premium dla ludzi ceniących sobie aktywny styl życia. Kolekcja Nixon Siren to damskie zegarki będące hołdem dla surfingu, który stanowi dziedzictwo tej marki. Zegarki te zatem wyróżnia spora wodoszczelność – do 100 metrów. Dostępne są zarówno na miękkim silikonowym pasku, jak również na stalowej bransolecie. Koperta, wykonana ze stali, jest dostępna w kolorze czerni, żółtego i różowego złota oraz jaskrawej żółci. Niezależnie od wersji kolorystycznej wszystkie te zegarki wyróżnia spora ilość funkcji, jak na tak atrakcyjną cenę, która startuje od 419 zł. Tarcza ma postać wyświetlacza LCD a zegar może wskazywać godzinę w systemie 12 lub 24-godzinnym. Damskie zegarki Nixon Siren posiadają również kalendarz (do 2099 roku), stoper i wskaźnik przypływów. Ten ostatni to najlepszy dowód na to, że jest to zegarek, który swoje korzenie ma właśnie w surfingu. Sercem zegarka jest kwarcowy mechanizm, a szkiełko jest mineralne. To propozycja, obok której ciężko przejść obojętnie.

 siren nixon zegarek damski

Drugą propozycją tej marki jest linia Nixon Re-Run. To zegarki typu unisex które również posiadają kwadratową kopertę oraz wyświetlacz LCD. Dostępne są wyłącznie na stalowej bransolecie i występują w kolorze czerni, żółtego i różowego złota, srebra oraz stali. W odróżnieniu od kolekcji Siren nie posiadają wskaźnika przypływów, za to drugą strefę czasową. Ich design stanowi udane nawiązanie do lat 80—tych.

zegarek re-run nixon unisex

Która z pań zdecyduje się zatem na damski zegarek z kwadratową kopertą, na brak wyboru nie będzie narzekać. Co więcej, ilość wzorów i kolorów jest najlepszym dowodem na to, że kwadratowe damskie zegarki mają się naprawdę bardzo dobrze i umiejętnie wpisują się w kanony obecnie panującej mody. Wystarczy tylko wybrać model, który najlepiej komponuje się z Twoim stylem ubierania i oddaje Ciebie. Zwłaszcza, że ich ceny są naprawdę kuszące.