Są takie samochody, których ludzkość nigdy nie zapomni. Ford Mustang, Porsche 911 czy też Mini Cooper trwale zapisały się na kartach historii. Dziś to kolekcjonerskie auta, o których marzą miliony. Ale ich posiadaniem szczycą się tylko nieliczni. Zabytkowe samochody nie są zatem dla każdego, ale ich namiastka już owszem. Męskie zegarki, które powstają z karoserii legendarnych samochodów, to propozycja naprawdę wyjątkowa. Przeczytaj, ile kryją w sobie niespodzianek.

WYOBRAŹNIA

Podobno „logika zaprowadzi Cię z punktu A do punktu B. Wyobraźnia zaprowadzi Cię wszędzie”. Najlepszym tego dowodem jest duński producent. W dobie, kiedy mogłoby się wydawać, że na rynku zegarków niewiele już można zwojować, pojawiają się zegarki Rec. Nazwa to skrót od słowa recycling. Założyciele marki kupują bowiem stare samochody, takie jak  Ford Mustang, Porsche 911 oraz Mini Cooper, a z ich blachy produkują tarcze do swoich zegarków. W efekcie tego tarcze różnią się  odcieniem i fakturą, dzięki czemu każda z nich jest jedyna i niepowtarzalna.

UNIKATOWOŚĆ

Męskie zegarki Rec są unikatowe również z kilku innych względów. Przede wszystkim każdy z nich nawiązuje stylem do modelu samochodu, z którego fragmentów został wykonany. I tak kolekcja Mini Cooper Mark I stylistyką tarczy nawiązuje do deski rozdzielczej pierwszych samochodów Mini. Tarcza została oczywiście wykonana z fragmentu nadwozia Mini Cooper. Obok walorów wizualnych zegarek posiada również chronograf i datownik. Rezerwa chodu to 40 godzin a sercem zegarka jest mechanizm kwarcowy, co ma odzwierciedlenie w bardzo atrakcyjnej cenie Z kolei  te należące do linii Mustang wyglądem tarczy nawiązują do zegarów tego auta z lat 60-tych. Producent dołożył starań, aby nawet czcionka była identyczna, jak ta w legendarnych Mustangach. Co więcej, rezerwa chodu jest inspirowana wskaźnikiem paliwa. W tym wypadku wynosi ona 48 godzin a w środku pracuje automatyczny mechanizm Miyota 9130. Tarcza została oczywiście wykonana z blachy będącej fragmentem karoserii dawnego Fora Mustang.

zegarki meskie REC

HOŁD

Ukoronowaniem oferty są męskie zegarki Rec Porsche 911 będące hołdem dla fenomenalnego auta, które zdefiniowało kategorię samochodów sportowych. Podobnie jak w pozostałych przypadkach, tak i tu widać silne nawiązanie do samochodów. Czcionka inspirowana jest tą, którą można było zobaczyć w dawnych samochodach Porsche 911, a dekiel jest odwzorowaniem felgi legendarnego Porsche 911. 
Tu rezerwa chodu wynosi 40 godzin, a jej wskaźnik został umieszczony na godzinie 12. Podobnie jak w zegarkach zbudowanych z elementów dawnego Forda Mustang, tak i tutaj zegarek napędza automatyczny mechanizm Miyota.

AUTENTYCZNOŚĆ

Producent postanowił pójść jednak o krok dalej. Na tarczy widnieje zatem numer VIN samochodu, który został wykorzystany do budowy danego zegarka. Na dowód tego do każdego egzemplarza jest dołączany certyfikat, który nie tylko potwierdza autentyczność zegarka, ale też przedstawia historię tego konkretnego samochodu wykorzystanego do produkcji czasomierza.
Męskie zegarki Rec to zatem perfekcyjnie wykonany produkt z duszą w pakiecie. Prawdziwy rarytas nie tylko dla automaniaków ale również tych, którzy cenią przedmioty wyjątkowe, wyszukane i niepowtarzalne.  

 

zegarki dla fanow motoryzacji

 

    

 

 

  

 

 

Komentarze (0)

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania

Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies
a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji,
z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).