Rozmiar zegarka - czy istnieje idealne rozwiązanie?

Gdy mowa o rozmiarze zegarka pod uwagę należy wziąć kilka składowych: obwód nadgarstka właściciela, średnicę koperty, grubość i rodzaj paska oraz zachowanie proporcji, które oryginalnie dany producent w swoich produktach zastosował. Bywają przecież czasomierze zupełnie oderwane od uniwersalnych wymiarów – również urzekające i piękne lecz z zastrzeżeniem, że nie każdemu będą pasować. Bogactwo zegarmistrzowskiego świata odkrywa wachlarz wyborów i porównań przed swoimi klientami. Mała, średnia czy duża koperta? Czy mężczyźnie pasuje drobny zegarek i czy kobieta może dobrze wyglądać z masywną kopertą? Poniżej kilka wskazówek gdzie szukać podpowiedzi.

zegarek Oris z kopertą 43.5 mm

Już czas, by się zmierzyć!

Jeśli do tej pory zdarzało Wam się kupować zegarek „na oko”, obwód nadgarstka może być pozytywną ciekawostką, a dla osób, które takiego wyczucia nie mają, wręcz ulgą w wyborze czasomierza dla siebie i bliskich. Mówi się, że zasady są następujące: jeśli nadgarstek ma od 15 do 17 cm należy sięgać po czasomierze z kopertą 38 mm, 40 mm i 42 mm. Idąc krok dalej, jeśli obwód naszego nadgarstka mieści się w graniach od 17 do 22 cm to wskazana wielkość koperty to od 44 mm do 46 mm. W tej rozmiarówce zdecydowanie wiodą prym Panowie. Dobrym przykładem dużego, popularnego i niezwykle funkcjonalnego zegarka dla mężczyzn jest kolekcja Vostok Europe Gaz-14 Limousine czy Anchar. Po drugiej stronie masywnych i widocznych egzemplarzy, są małe koperty i delikatne bransoletki, jak np. wśród modeli Adriatica, które z powodzeniem zdobią smukłe nadgarstki kobiet.

zegarek vostok europe gaz14 limousine

Czy „Perfect Match” istnieje – rozmiar zegarka i wybory naszych klientów

Zegarek i rozmiar koperty czy szerokość paska to preferencja bardzo indywidualna i naszym zadaniem jest jedynie zarekomendować kilka modeli, ale wybór zawsze pozostaje po stronie klienta i nie zawsze jest oczywisty. Na wybór mają wpływ kolor czasomierza, funkcje, zastosowanie, być może odważna kolorystyka, albo wręcz absolutny minimalizm w formie. Każdy producent ma poglądowe zdjęcia i stylizacje do swoich kolekcji, a najlepszym wyborem zawsze będzie przymiarka na żywo. Z wielką przyjemnością spędzimy z Państwem czas na doborze idealnego rozmiaru zegarka w naszym showroom’ie w sercu Warszawy. Zapraszamy!

zegarki damskie z dużą kopertą

Komentarze (0)

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania

Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies
a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji,
z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).