Withings ScanWatch 2 vs. ScanWatch: porównaj i zdecyduj, którego warto kupić dla siebie

Wszystkie oczy osób z branży i klientów zainteresowanych hybrydowymi smartwatch’ami zwróciły się w 2020 roku w stronę marki Withings, kiedy to dumnie i wielkimi słowami opisywała urządzenie klasy medycznej Withings ScanWatch. Te frazesy nie były puste i prezentowane hasło, że to: „Najbardziej zaawansowane na świecie urządzenie do noszenia w celach zdrowotnych” stało się faktem, a produkt flagowcem producenta. Dziś wiemy już, że do tej rodziny dołącza „starszy brat” - Withings ScanWatch 2ulepszony o kilka parametrów. Chcemy zestawić je obok siebie, by nasi klienci mogli świadomie wybrać swojego „opiekuna zdrowia dyżurującego 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu”.

withings scanwatch 2

Inteligentny przewodnik po zdrowiu właściciela – czy ScanWatch 2 może więcej?

Na pierwszy rzut oka urządzenia nie różnią się nadto od siebie. Ulepszona wersja dalej prezentuje stylistyczne połączenie klasycznego wyglądu czasomierza z funkcjami smart (np. niewielki wyświetlana tarczy w technologii OLED ) i można ją plasować w kategorii unisex – zarówno dla kobiet i mężczyzn. W podobieństwach znajduje się również podobny czas pracy baterii (do 30 dni), kolorystyka (czarny, srebrny, złoty, a każdy z wymiennymi paskami i bransoletami) i całodobowe monitorowanie parametrów takich jak: liczba kroków, jakość snu, efektywność treningów. Wszystkie te dane zbierane są w dedykowanej aplikacji sparowanej z telefonami właścicieli i mogą stanowić dokumentację medyczną. Jednak zagłębiając się w część funkcjonalności widać kilka różnic i odpowiedź brzmi: Tak, udoskonalona wersja może więcej!

zegarek hybrydowy

Wykrywanie rodzajów treningów, nowe wskaźniki EKG i .. ciekawostki menstruacyjne :)

Withings ScanWatch wiedział, że trenujesz i co, ale nie wykrywał automatycznie aż 40 rodzajów ćwiczeń! Mógł też zapobiec migotaniu przedsionków i uchronić przed zawałem, ale model z 2023 roku robi to jeszcze dokładniej. Dzięki większej ilości czujników w nowej generacji, które bez przerwy „czytają” z nadgarstka, mierzy też poziom natlenienia krwi i temperaturę ciała, która w Withings ScanWatch 2 jest również informacją o cyklu menstruacyjnym i śledzi jego etapy. Wyraźną różnicą jest też fakt, że premierowy egzemplarz obsługuje monitorowanie HRV (odstęp czasu między uderzeniami serca.) w nocy, czego nie można było powiedzieć o pierwowzorze urządzenia.

withings scanwatch

Dwa nowe smartwatche od Withings już dostępne w e-zegarek.pl

Z porównania wynika, że nowe modele warto rozważyć. Aktualną popularność zawdzięczają nie tylko opinii urządzenia, ale dzięki wartości jaką wnoszą na co dzień i temu, że ich design pasuje do życia współczesnego człowieka. Pomagają mierzyć czas, parametry zdrowotne, fantastycznie się prezentują i można je mieć na sobie zawsze: gdy zaczynasz dzień i gdy go kończysz, gdy śpisz, trenujesz, pływasz (klasa wodoodporności 5 ATM). Oba urządzenia dostępne będą w rozmiarach 38mm i42 mm, a różnica w cenie w stosunku do poprzednika to na stronie producenta ok. 50 euro. Ten niesamowicie funkcjonalny i czytelny smartwatch o klasycznym wyglądzie już za chwilę będzie mógł być dumnie zapięty na Twoim nadgarstku!

męski zegarek withings scanwatch 2

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania