Niemieckie zegarmistrzostwo to wyjątkowy design, precyzja oraz funkcjonalność – nic dziwnego, że czasomierze niemieckich marek są znane obecnie na całym świecie i mają także tak wielu fanów.

Wśród popularnych niemieckich marek zegarmistrzowskich znajduje się także marka Junghans, która znana jest przede wszystkim ze swoich prostych, lecz bardzo efektownych zegarków będących hołdem rzemieślniczym umiejętnościom doskonalonym przez lata w Niemczech.

Dzisiaj w kolekcji zegarków Junghans można znaleźć wyjątkowe modele, które przyciągają uwagę swoim stylowym wyglądem oraz maksymalną precyzją wykonania i działania. To wybór dla najbardziej wymagających!

Zegarki Junghans – najwyższa jakość od 1861 roku

Początki firmy Junghans to 1861 rok – to właśnie wtedy Erhard Junghans założył wspólnie ze swoim szwagrem fabrykę części do zegarków nazwaną „Zeller & Junghans”. Pierwsze własne zegarki marki zaczęły być produkowane dopiero 5 lat później, w 1866 roku.

Na początku XX wieku firma zatrudniała już ponad 3 tysięcy pracowników, wytwarzając co roku aż 3 miliony czasomierzy. O tego właśnie czasu tradycyjna sztuka zegarmistrzowska Junghans zaczęła być znana na całym świecie.

Aktualnie zegarki Junghans to synonim wyjątkowej jakości. Modele te nadal powstają ręcznie – produkowane są z najwyższej jakości komponentów, aby spełniać wszystkie wymagania. Wszystkie modele poddawane są dokładnej kontroli jakości – nie na końcu procesu produkcyjnego, ale jako każdy komponent, jeszcze w fazie jego realizacji. Dopiero wtedy, gdy wszystkie z nich zostaną sprawdzone i zatwierdzone, powstaje z nich dopracowany w najdrobniejszych detalach zegarek Junghans.

W kolekcji marki Junghans można znaleźć obecnie pełną paletę wyjątkowych czasomierzy – z pewnością wybierzesz wśród nich taki, który spełni wszystkie Twoje oczekiwania!

Na szczególną uwagę zasługują zegarki w serii Max Bill, które po raz pierwszy pojawiły się w sprzedaży w latach sześćdziesiątych ubiegłego wieku. Teraz są jednym z najbardziej reprezentacyjnych modeli niemieckiej marki Junghans!

zegarek męski Junghans

Max Bill – historia wyjątkowego architekta

Max Bill (urodzony 22 grudnia 1908 roku, zmarły 9 grudnia 1994 roku) był jednym ze znanych szwajcarskich architektów, projektantów i rzeźbiarzy.

Początkowo praktykował jako złotnik. Następnie rozpoczął studia na uczelni artystyczno-rzemieślniczej Bauhaus w Dessau. Pozostał na uczelni. W 1944 roku otrzymał tytuł profesorski w Zurychu. Wspólnie z Inge Scholl założył Wyższą Szkołę Projektowania w Ulm działającą do 1968 roku.

Max Bill znany był przed wszystkim jako projektant ażurowych konstrukcji z prętów metalowych, które tworzył w oparciu o precyzyjne analizy matematyczne. Na swoim koncie ma jednak znacznie więcej wyjątkowych dzieł.

Jednym z jego najsłynniejszych projektów stał się Stołek Ulmera, który został stworzony w 1954 roku. To krzesło, które może być stosowane również jako stół lub element szafki. Projektował także zegarki, w tym znany zegar kuchenny wraz z minutnikiem.

W 1961 roku Max Bill podjął współpracę z marką zegarmistrzowską Junghans – to właśnie wtedy powstała seria wyjątkowych mechanicznych zegarków, które wytwarzane są do dzisiaj w niemalże niezmienionej formie.

junghans max bill automatic

Zegarki Junghans Max Bill – ponadczasowy styl i jakość

Stworzone w współpracy z Maksem Billem zegarki dla marki Junghans to interesująca propozycja przeznaczona dla każdego fana klasycznych czasomierzy w minimalistycznym wydaniu.

Prosta, purystyczna tarcza została wyposażona w wyraźnie zaokrąglone cyfry, które zostały zaprojektowane specjalnie do tego właśnie modelu. Kolejnym przyciągającym uwagę elementem jest sklepione szkło, które akcentuje historyczny czar tego modelu. Nieskomplikowana obudowa z cienką ramką nie odwraca wzroku od tego, co w zegarku najważniejsze, czyli od jego funkcji pokazywania czasu.

Zegarki Junghans Max Bill to filozofia projektowania zaklęta w wyjątkowych przedmiotach. Jak podkreśla marka Junghans, jest stale w kontakcie ze spadkobiercami architekta oraz z fundacją Max, Binia + Jakob Bill stiftung, by nieustannie podążać za jego myślą.

Aktualnie w kolekcji Junghans można znaleźć kilka efektownych modeli zegarków zaliczanych do serii Max Bill. Są to modele przeznaczone zarówno dla mężczyzn, jak również dla kobiet – kolekcja Lady.

Wszystkie zegarki Max Bill od Junghans to modele dopracowane w najmniejszych szczegółach. Efektowne, proste wzornictwo natychmiast przyciąga wzrok i powoduje, że to zegarki doskonałe do każdej stylizacji – także dzisiaj, po ponad 50 latach od ich zaprojektowania, nadal pozostają ikoną stylu.

niemieckie zegarki junghans

Dostępne są też modele Automatic, które wyposażone są w wysokiej klasy mechanizmy automatyczne. Można także zdecydować się na modele wyposażone w mechanizmy kwarcowe o maksymalnej precyzji działania.
Dzięki temu, że wskazówki zegarków Max Bill pokryto specjalną substancją świecącą przyjazną dla środowiska, są też doskonale czytelne w każdych warunkach. Wybrane modele posiadają cyferblaty uzupełnione o cyfry arabskie.

W serii znalazły się także zegarki takie jak Max Bill Chronoscope, który został wyposażony w chronograf, w tym w datownik oraz w stoper.

Zakup zegarek Junghans Max Bill w sklepie internetowym E-zegarek.pl!

Jeśli także poszukujesz zegarka, który będzie charakteryzował się prostym, ale przy tym bardzo efektownym i wyszukanym wyglądem, postaw na modele wchodzące w skład kolekcji Max Bill od niemieckiej marki Junghans – to propozycja, która na pewno Cię nie zawiedzie!

Zobacz już teraz wszystkie zegarki Junghans Max Bill dostępne w naszym sklepie.
Przygotowaliśmy modele męskie oraz damskie w różnych wzorach i kolorach. 

zegarki automatyczne