Japończycy już niejednokrotnie udowodnili światu, że długowieczność stanowi ich specjalność. Obok samochodów, czy też sprzętu audio, chwałą okryły się również zegarki. Citizen, ze względu na oferowane technologie, to czasomierze wyjątkowo godne uwagi. Takich rozwiązań jak Radio Controlled, Satellite Wave czy Eco-Drive niejeden konkurencyjny gracz może pozazdrościć. O czym konkretnie mowa?

Nie jest już tajemnicą, że zegarki to obecnie coś znacznie więcej, niż tylko narzędzie do pomiaru czasu. Dla jednych stanowią gustowny dodatek, u innych mają za zadanie podkreślać ich status. Są mniej, lub bardziej wodoszczelne, posiadają chronograf, kalendarz oraz datownik. Ale zegarki Citizen poszły o niejeden krok dalej. Dowód? Aż 4 odmienne technologie, które znalazły się w ofercie japońskiego producenta.

Radio Controlled czyli sygnał od zegara atomowego

Zegarek Radio Controlled Citizen

Technologia będąca owocem dążenia do perfekcji którą, w przypadku zegarków Citizen, jest wskazywanie jak najdokładniejszego czasu. Udało się to osiągnąć poprzez wyłapywanie sygnału zegara atomowego. Sygnał ten  jest nadawany za pomocą wieży radiowej. A konkretnie pięciu takich wież które są rozmieszczone w 4 różnych miejscach  na kuli ziemskiej: w Niemczech, Stanach Zjednoczonych, Chinach oraz Japonii.  Dzięki temu zegarki Citizen Radio Controlled automatycznie korygują datę i czas. Proces ten odbywa się pomiędzy 2 a 4 nad ranem. To bowiem wtedy sygnał jest najsilniejszy, a wszelkie zakłócenia najsłabsze „Precyzja” w tym przypadku to słowo klucz dlatego margines błędu w przypadku Citizen Radio Controlled wynosi 1 sekundę na milion lat.

Satellite Wave czyli 40 stref czasowych

Satelite Wave Citizen zegarek

Prawdziwa gratka dla obieżyświatów. Za sprawą technologii Satellite Wave zegarki Citizen automatycznie synchronizują czas z tym obowiązującym w szerokości geograficznej, w której akurat się znajdują. Jak to możliwe? Zegarki Citizen odbierają precyzyjne dane od satelitów orbitujących wokół Ziemi. Jest ich co najmniej 24 a zegarek odbiera sygnał z co najmniej 4 satelitów. To pozwala mu na ustalenie swojej dokładnej lokalizacji, a co za tym idzie, precyzyjnego czasu. Zatem czy to na górskim szczycie, czy pośród stepów satelitarnie synchronizowany zegarek Citizen, nawet będąc w ruchu,  potrafi  wyłapać sygnał aby przestawić się na daną strefę czasową. Co więcej, sygnał ten potrafi odebrać nawet już w 3 sekundy.

Eco-Drive czyli światło źródłem energii

Eco-Drive Citizen zegarek meski

Technologia, którą Citizen po raz pierwszy zaprezentował światu w 1976 roku. Dzięki niej mechanizm zegarka jest zasilany światłem będącym jego jedynym źródłem energii. Co więcej; światłem zarówno naturalnym, jak również i sztucznym, tym jasnym, i tym nieco przyciemnionym. To nie tylko ogromny ukłon w stronę ekologii, ale również samego użytkownika, który nie musi już się martwić wymianą klasycznej baterii. Nie bez znaczenia pozostaje również fakt, że zegarek wystawiony na 8-godzinne działanie światła będzie funkcjonował nawet przez kolejne pół roku. A dzięki opcji oszczędzania energii nawet zamknięty na dnie ciemnej szuflady, mechanizm nadal będzie odmierzał czas w tle.

Super Titanium czyli 5 razy twardszy, niż stal szlachetna

Super Titanium Zegarek Citizen

Tytan to bezapelacyjnie synonim trwałości. Jest bowiem 5 razy twardszy, niż stal szlachetna, a przy tym jest bardzo lekki, nie wie również co to rdza. Po tym, jak misja kosmiczna Apollo wykorzystała cenne możliwości tytanu, japoński producent również zapragnął go wykorzystać z tym, że do produkcji swoich zegarków. Tak zrodziły się zegarki Citizen Super Titanium: o 50% lżejsze od modeli wykonanych ze stali szlachetnej, hipoalergiczne oraz odporne na zarysowania. W efekcie tego otrzymujemy zegarek trwały, niemal nieodczuwalny na nadgarstku, oraz delikatny dla skóry.

Jak daleko posunie się jeszcze japoński producent? Tego nie wiadomo. Ale dziś jedno jest pewne: Citizen to kwintesencja tego, co jeszcze do niedawna nie śniło się filozofom. Bo zegarek, który łączy się z satelitą aby odebrać informacje na temat lokalnego czasu, był raczej postrzegany jako element wyposażenia filmowego Jamesa Bonda. Z tym, że teraz możesz już go mieć dla siebie. Otacza nas coraz większa ilość przedmiotów. Warto wybierać je mądrze. Zegarek Citizen to mądry wybór. Bez najmniejszego problemu każdy z powyższą technologią kupisz w naszym sklepie.    

 

 

Komentarze (0)

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania

Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies
a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji,
z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).