Na początku służyło jedynie do opału. Człowiek szybko jednak zauważył jego inne zalety. Z drewna budowano bowiem budynki, podłogi, mosty oraz łodzie. Dziś, kiedy mogłoby się wydawać, że bardziej nowoczesne surowce skutecznie wyparły naturę, na arenę wkracza on – niemiecki producent zegarków z drewna. Poznaj ich wszystkie zalety.

Wszystko z natury

O drewnie mówi się, że przechowuje historię, ponieważ potrafi przetrwać stulecia. Czas biegnie, trendy się zmieniają a naturalny surowiec niezmiennie stanowi obiekt pożądania. Meble oraz podłogi wykonane z drewna były, i nadal pozostają w cenie, bo z wiekiem ich urok jedynie się pogłębia. Dwójka przyjaciół była podobnego zdania, bo z miłości właśnie do drewna przyszły na świat zegarki Kerbholz.

To zegarki zarówno damskie jak również męskie. Wszystkie łączy obecność drewna, materiałów przyjaznych dla środowiska oraz wegański charakter z wyjątkiem modeli wyposażonych w skórzany pasek. Na uwagę zasługuje fakt, że marka korzysta wyłącznie z drewna pochodzącego z certyfikowanych lasów, których wycinka nie zaburza równowagi w naturze. Co więcej, firma czynnie się również angażuje w ochronę środowiska biorąc udział w sadzeniu nowych lasów.

Niepowtarzalny wzór

Zegarki Kerbholz to idealne połączenie wyjątkowego wzornictwa z eleganckim minimalizmem. Patrząc zarówno na zegarki damskie jak również zegarki męskie, trudno odnieść wrażenie, że tu żaden element nie jest przysłowiowym kwiatkiem do kożucha. Każdy, nawet najmniejszy detal dopełnia nietuzinkowej całości. Koperty mogą być wykonane zarówno ze stali w kolorze czerni, srebra ora złota, jak również naturalnego drewna, przy czym to te ostatnie dają najbardziej niepowtarzalny efekt. Drewno to również, obok kamienia, surowiec, który posłużył do produkcji tarczy. Kto lubi przedmioty z duszą, tego z pewnością ucieszy fakt, że drewniane tarcze nie pozostają obojętne na działanie naturalnego światła i z biegiem czasu oko cieszy piękna patyna – efekt, którego na próżno szukać w przypadku innych zegarków.

Obok drewna i kamienia zegarki Kerbholz to również naturalna, garbowana roślinnie najwyższej jakości skóra. A to oznacza, że jest nie tylko miękka i delikatna w dotyku, ale też proces jej garbowania nie był szkodliwy dla środowiska. Każdy, to jednak za skórą nie przepada, może się zdecydować na model wyposażony w bransoletę w całości wykonaną z drewna. Jako antyalergiczny materiał taka bransoleta nie wywołuje alergii skórnych, nie powoduje też otarć. Producent, obok wyjątkowego designu, zadbał również o wodoszczelność. Zegarki, przed działaniem niedużej ilości wody, chroni stalowy pierścień oraz specjalny, uszczelniający klej. Bo to, co w zegarku najcenniejsze, zawsze kryje się w środku. A mowa oczywiście o sercu zegarka, którym jest mechanizm. W przypadku niemieckich zegarków to wysokiej jakości, japońskie mechanizmy kwarcowe będące gwarancją długiej i niezawodnej pracy zegarka.

Użyteczność w dobrym stylu

Ponadczasowy charakter zegarków Kerbholz sprawia, że stanowią one doskonałą propozycję zarówno do luźnego swetra jak również eleganckiej, białej koszuli. Dbałość o każdy detal sprawia bowiem, że to nie tylko sposób na bycie bliżej natury, lecz również małe dzieło sztuki użytkowej. Za sprawą ponadczasowego charakteru drewna każdy, kto zdecyduje się na zegarek Kerbholz, będzie się cieszył oryginalnym dodatkiem do garderoby przez długie lata. A kto preferuje nieco chłodniejszy klimat, ten z pewnością nie pozostanie obojętny na egzemplarze wyposażone w tarczę z kamienia. Jak mawiała Coco Chanel: moda przemija, styl pozostaje. Czy masz zatem jeszcze jakiekolwiek wątpliwości?

 Zegarek Kerbholz Franz Walnut Slate Grey WATWFRA7463Zegarek Kerbholz Emil Midnight SlateMidnight Black WATMEMI6985

 Zegarek Kerbholz Frida Rose Gold/Black Marble Midnight Black WATMFRI5315Zegarek Kerbholz Clara Gold/Walnut Tobacco WATMCLA5513