Jeden z najwybitniejszych projektantów, Philippe Starck, podkreślał, że „dobrze zaprojektowane przedmioty należą się każdemu: gospodyni domowej i milionerowi”. Świat zegarków właśnie podbija tego typu produkt. Zegarki Meller to bowiem bardzo kreatywne i ponadczasowe wzornictwo. Ale na tym nie koniec. Jaki jest zatem ich sekret?

Marka została stworzona przez grupę przyjaciół podróżujących po świecie w poszukiwaniu ciekawych inspiracji. Nie dziwi zatem fakt, że nazwa Meller została zaczerpnięta od afrykańskiego kameleona (Kameleon Mellera). To jeden z największych kameleonów na świecie, którego ciało osiąga długość do 61 cm. Żywi się owadami, ale nie gardzi też roślinnością. Zdobycz chwyta za pomocą czubka języka, który pokrywa kleista wydzielina. Język zaś potrafi być dłuższy od ciała kameleona. Zegarki Meller mają hiszpański rodowód, ale sama idea narodziła się w Malezji. Na początku znaczkiem Meller sygnowane były jedynie okulary, ale na zegarki nie trzeba było długo czekać.

Dziś damskie zegarki Meller, męskie zegarki Meller oraz modele unisex zdobywają serca w najróżniejszych zakątkach globu. Marka została również ciepło przyjęta przez świat influencerów dzięki czemu jest mocno widoczna w mediach społecznościowych, m.in. facebook, Instagram, Youtube. Na sukces składa się kilka czynników. To przede wszystkim design będący ich znakiem rozpoznawczym. W całej kolekcji dominuje ponadczasowy minimalizm oraz delikatna forma. Za sprawą stalowej, bardzo cienkiej (od 6,5 do 7,5 mm) koperty oraz dyskretnej koronki znajdującej się z boku, zegarki Meller mają w sobie tą lekkość, dzięki której idealnie pasują i do codziennego stroju, i na nieco bardziej uroczyste okazje. Dodatkowo koperty występują w różnych wariantach kolorystycznych, co jedynie zachęca do posiadania kilku różnych modeli.

zegarek damski meller

Tarcza to kolejna, mocna strona tych czasomierzy. Jest subtelna, czytelna, zaprojektowana w dobrym guście. W zależności od modelu indeksy mogą być mniej (punktowe) lub bardziej widoczne (liniowe), a na tarczy może dodatkowo pojawić się nieduży datownik lub chronograf. I tyle. Producent nie przewiduje tu bowiem miejsca na zbędne dodatki, które jedynie mogłyby zaburzyć starannie stworzoną kompozycję.

zegarki meller

Tarcze, podobnie jak koperty, występują w sporej ilości kolorów: od tych najbardziej klasycznych (czerń, biel), poprzez odcienie złota i szarości, aż po te najbardziej niecodzienne wykonane np. z masy perłowej. Kropką nad i są wskazówki: smukłe i dyskretne, jak każdy element zegarków Meller. Każdą z nich ochrania odporne na zarysowanie szkiełko mineralne z powłoką szafirową.

Zwieńczenie całości stanowi pasek. Producent zadbał nie tylko o bogactwo kolorów, ale również najwyższą jakość materiałów. Dlatego zegarki Meller zostały wyposażone w paski z miękkiej, naturalnej skóry, oraz bransoletę z nierdzewnej stali typu mesh. Skórzany wariant dodatkowo może posiadać widoczny po bokach szew, lub też może być go pozbawiony. Ten ostatni z pewnością przypadnie do gustu wszystkim tym, którzy cenią sobie jak najmniejszą ilość detali.

zegarki meskie meller

Sercem zegarków Meller jest precyzyjny mechanizm kwarcowy. Koperty charakteryzują się wodoszczelnością na poziomie od 30 metrów (symboliczne zachlapanie) do 100 metrów (pływanie i snurkowanie). Każdy zegarek jest również objęty 2-letnią gwarancją.

zegarki meller hiszpanski temperament

Różnią się kolorystyką i detalami, ale ich wspólnym mianownikiem bezsprzecznie pozostaje uniwersalność oraz fakt, że niezależnie od zmieniających się trendów w świecie mody zegarki Meller zawsze będą pozostawać w dobrym guście. Niezależnie od tego, jak się ubierasz, jakiej muzyki słuchasz i gdzie bywasz, w kolekcji Meller z pewnością znajdziesz zegarek dla siebie. Zresztą influencerzy oraz miliony ludzi na całym świecie, którzy wybrali te czasomierze, nie mogą się mylić. To doskonały produkt, w dodatku w bardzo atrakcyjnej cenie.

 

 

 Źródło zdjęcia z kameleonem: https://en.wikipedia.org