Zegarki Seiko – mechanizmy, które mają w „sercu”

Żyjąc w 2021 wieku i korzystając z pełnego wymiaru wszystkich dostępnych ofert czasomierzy można powiedzieć, że jesteśmy naprawdę hojnie obdarowani. Taka obfitość wymaga od nas tego, by jeszcze staranniej możemy wypierać naszego „towarzysza czasu” i mechanizm, który będzie go napędzał. W tym kontekście warto zadać sobie ważne pytanie – wolisz zegarek kwarcowy, automatyczny, czy solarny? W tym wyborze warto skierować oczy na zegarki Seiko.

Kwarcowi reprezentanci japońskiego stylu

W branżowej prasie przeczytać można, że Seiko to jeden z tych producentów, który powziął sobie za cel być niemal bezbłędnym w odmierzaniu czasu. Zyskał sobie to miano m.in. dzięki temu, że w 1969 roku jako pierwszy wprowadził na rynek zegarki kwarcowe, które, jak szybko się okazało, dużo dokładniej wskazywały godzinę niż ich poprzednicy, czyli zegarki mechaniczne.

zegarki kwarcowe Seiko

Wszystko za sprawą zjawiska piezoelektryki, która wykorzystuje zarówno pracę baterii elektrycznej jak i drgania kwarcu zamieszczonego w zegarku. Drgania odpowiedzialne są za drgania wskazówek, które przy pomocy odpowiednich dzielników częstotliwości pokazują właściwy czas naszym oczom. Kwarcowe zegarki to m.in. SEIKO CHRONOGRAPH SKS539P2 – sportowy czy SEIKO CLASSIC SUR339P1 – elegancki.

Wybierasz „automatycznie” czy idziesz w stronę słońca?

Zegarek Seiko automatic to grupa zegarków, o których mówi się, że są z automatycznym naciągiem. W Kilku prostych słowach oznacza to, że nie musimy naszego czasomierza nakręcać i pracuje dla nas tylko dzięki temu, że używamy go na co dzień. Nasze poruszanie się wprawia w ruch tzw. „wahnik”, ten z kolei sprężynę, a ta napędza mechanizm.
seiko automatic

Jak widać, ten zegarek nie może „żyć” bez swojego właściciela. Wśród wyjątkowych modeli automatycznych naszym zdaniem znajdują się: SEIKO Prospex PADI Diver – dla ekstremalnych sportów, czy koktailowy SEIKO Presage Coctail Side Car Limited Edition. Trzecim mechanizmem, który producent stosuje w swoich produktach jest „solarny” sposób pracy czasomierza. Zegarek pracuje dzięki umieszczonym wewnątrz bateriom słonecznym, które magazynują energię ze słońca i przetwarzają na elektryczną. Tak działają m.in. SEIKO Prospex Arnie czy SEIKO CHRONOGRAPH SOLAR.

Seiko Solar SNE533P1

Wszystkie te modele są dostępne w naszym sklepie e-zegarek.pl. Na jaki mechanizm TY się zdecydujesz?

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania

Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies
a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji,
z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).