Związek Radziecki, dzięki swoim wybitnym naukowcom, miał niejeden powód do dumy. Na koncie światowego imperium znalazły się bowiem niebywałe osiągnięcia zarówno z dziedziny nauki, jak również technologii. Wiele z nich odbiło się szerokim echem i przeszło do historii. Zegarki Vostok Europe upamiętniają najważniejsze z nich. A na świat właśnie przyszła kolejna, tego typu seria.

Marki Vostok Europe nie trzeba już nikomu przedstawiać. Na polskim rynku zegarki te zdobyły całe rzesze oddanych wielbicieli. To nie tylko wyrazisty design i obecność najnowszych technologii. To przede wszystkim najciekawsze momenty w dziejach ludzkości, które upamiętniają poszczególne serie.

Kto chociaż raz zwrócił uwagę na zegarki Vostok Europe ten wie, że litewski producent oddawał hołd swoimi produktami tak przełomowym konstrukcjom, jak m.in ekranoplan Sea Monster, myśliwiec MIG-29 czy łazik Łunokhod-2. Teraz przyszła kolej na rakietę N1. Była to super ciężka rakieta skonstruowana przez Związek Radziecki, której zadaniem było wynieść sowieckich kosmonautów na Księżyc, Marsa oraz Wenus. Co więcej, miała również pomóc umieścić ogromne stacje kosmiczne na orbicie. Rakieta składała się z 5 części, miała niezwykle skomplikowany system paliwowy, a napędzać ją miała zawrotna liczba 30 silników. Była to najpotężniejsza rakieta w dziejach ludzkości, nie dziwi zatem powołanie do życia serii zegarków Rocket N1.

Jest to odświeżona linia Rocket N1, w której średnica koperty została powiększona do 46 mm. Wszystkie zegarki Vostok Europe Rocket N1 zostały wyposażone w automatyczny mechanizm Seiko Epson (długość pracy do 40 godzin) i posiadają wskaźnik rezerwy chodu, który zdradza użytkownikom ilość godzin, jaka pozostała do pełnego rozwinięcia sprężyny napędowej zegarka. Na dużej tarczy, której kolor zależy od modelu (w serii znajduje się aż 8 różnych wersji kolorystycznych) znalazło się miejsce dla niedużej tarczy datownika.

Zegarki vostok europe

Wskazówki oraz indeksy godzinowe zostały wykonane z wykorzystaniem masy fosforyzującej. Dzięki temu odczytanie właściwiej godziny jest możliwe w każdych warunkach oświetleniowych. Całość przykrywa grube szkiełko mineralne K1 odporne na zarysowania. Co więcej, zegarki są wodoszczelne do 200 metrów, a każdy z nich znajduje się ma pasku z grubej, naturalnej skóry lub na masywnej bransolecie w wariancie dla wszystkich, którzy preferują znacznie bardziej mocny charakter zegarka.

Ofertę zamyka nie lada gratka dla kolekcjonerów. Jest to bowiem limitowany model Vostok Europe Rocket N1 Big-Z którego liczba została ograniczona do 500 sztuk z każdej wersji kolorystycznej (czarna oraz żółta). Edycja ta jest sygnowana jest nazwiskiem ambasadora marki, jakim jest Zydrunas Savickas – wielokrotny Mistrz Świata, jeden z 3 najbardziej utytułowanych zawodników strongman, posługujący się pseudonimem Big Z. W komplecie znajduje się mocny pasek skórzany oraz sportowy silikon. W trosce o komfort wszystkich użytkowników Vostok zadbał również o obecność niezbędnych narzędzi umożliwiających samodzielną wymianę paska.

 Limitowany zegarek vostok europe

Producent nie spoczywa jednak na laurach, i do rynkowych nowości dołączą również niebawem kolejne modele, które wzbogacą linię Vostok Europe Anchar, która upamiętnia najszybszą łódź podwodną w dziejach ludzkości. To pierwsze zegarki z wodoszczelnością 30 ATM, których testy podwodne były przeprowadzone przez płetwonurków z armii NATO oraz archeologów z Greckiego Instytutu Podwodnej Archeologii.

Brzmi ciekawie? Dobra wiadomość jest taka, że zegarki Vostok Europe zaskoczą nas w tym roku jeszcze nie raz. Producent nie znosi nudy, za to historia technologii wciąż dostarcza mu kolejnych powodów do pracy. Efektem, jak zawsze, będą niepowtarzalne zegarki męskie, w których design i technologia tak umiejętnie łączą się z historią.

Bądźcie czujni i obserwujcie nasze społecznościowe profile:

https://www.instagram.com/e_zegarek.pl/
https://www.facebook.com/NajlepszeZegarki/

Komentarze (0)

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania

Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies
a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji,
z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).