Zegarki z funkcją GMT- idealni towarzysze podróży

Gdy na kalendarzu wyraźnie widać i czuć zbliżające się wakacje i przebieramy nogami na myśl o naszych długo wyczekiwanych wyjazdach, zaczynamy planować listy przedmiotów, których nie może zabraknąć. Każdy z nas ma swoje „must be”. Standardowo czołówkę ów list dominują ubrania, kosmetyki, sezonowe dodatki i ulubiona biżuteria. W kwestii akcesoriów warto zadbać jeszcze o jednego towarzysza, szczególnie jeśli nasza podróż jest planowana poza granice Polski i miejscowy czas może nam się przesunąć o kilka godzin. Ta zmiana nie musi nas zaskoczyć jeśli mamy odpowiednie narzędzie. Wtedy na ratunek (i dla idealnego uzupełnienia stylizacji) przychodzi zegarek z GMT – funkcjonalny i bardzo stylowy. Zobaczcie nasze propozycje!


Zegarek GMT – co to jest i dlaczego może być potrzebny?


Nasza planeta w ramach ustaleń z 1884 roku na International Meridian Conference (IMC) została podzielona na 24 strefy czasowe. Jeśli zdarzyło się Wam podróżować gdzieś przez Ocean, np. Brazylia czy Stany Zjednoczone to wiecie jak trudne czasem bywa przystosowanie się do nowego porządku godzinowego. Jeszcze mniej entuzjastycznie jest wtedy, gdy kilka godzin nam umyka w ramach przesunięcia albo okazuje się, że dzwoniąc do bliskiej osoby podnieśliśmy ją z łóżka. Wcale nie musimy być zaskoczeni zmianą czasu i odpowiednio wcześnie wszystko sobie sprawdzić. Funkcja GMT (Greenwich Mean Time) to wyjątkowe rozwiązanie w czasomierzach. Zegarki Sturmanskie Sputnik czy modele Vostok Europe posiadają to udogodnienie. W praktyce oznacza to, że pokazują na swojej tarczy również godzinę w drugiej strefie czasowej, a GMT to nazwa dodatkowej wskazówki. Patrząc na nią możemy szybko policzyć czas na całym świecie i bardziej świadomie podejść do planowania wczasów czy biznesowych podróży.

zegarki sturmanskie sputnik


Vostok Europe czy Szturmanskie – wybór idealnego kandydata


Zegarki z funkcją GMT są dość popularne i dobierając wymarzony egzemplarz warto patrzeć również przez pryzmat innych właściwości. Naszymi faworytami są zdecydowanie: męski zegarek Szturmanskie Sputnik z bardzo czytelną tarczą i symbolem Ziemi na tarczy oraz dwa modele Vostok Europe – kultowy Gaz-14 Limousine z kwarcowym mechanizmem S. Epson YM26 oraz Expedition Everest Underground znany z wytrzymałości w trudnych warunkach. Z takimi towarzyszami nie trudno o wyjątkową przygodę!

zegarek vostok europe gaz 14 z Gmt


Nieistotne czy w Waszej destynacji zmieni się czas o godzinę czy trzy – warto mieć tego świadomość i odpowiednio się przygotować, a wtedy każdy wakacyjny wyjazd może stać się jeszcze przyjemniejszy. Udanych wojaży!


Foto wstępne z https://www.shutterstock.com/

Komentarze (0)

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania

Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies
a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji,
z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).