W świecie zegarków to królewska rodzina. Szwajcarski rodowód stawia je w hierarchii równie wysoko, co błękitna krew. Czasomierze naznaczone jako „swiss made” to synonim klasy, luksusu i dobrego smaku. Nie dziwi zatem fakt, że na całym świecie stanowią obiekt pożądania. Wbrew pozorom nie trzeba zarabiać w sztabkach złota, aby móc sobie pozwolić na zakup „szwajcara”. Co oferuje rynek i na co warto się decydować?

Podobnie jak produkty z kraju kwitnącej wiśni są ucieleśnieniem długowieczności a niemiecka motoryzacja jest symbolem luksusu, tak szwajcarskie zegarki to oznaka precyzji i dobrego stylu. Nie jest dla nikogo już wiedzą tajemną, że w niektórych kręgach, zwłaszcza świata biznesu, szwajcarski zegarek to pozycja obowiązkowa.  Jego obecność potrafi bowiem powiedzieć o właścicielu więcej niż tysiące słów. Apetyt na szwajcarskie zegarki zatem nie maleje a producenci ciągle poszerzają ofertę. Jaki szwajcarski zegarek wybrać zatem dla siebie?

Aby nabyć szwajcarski zegarek, wcale nie trzeba wygranej w Totolotka. Wystarczy zwrócić uwagę na zegarki Atlantic czy też zegarki Adriatica. Ta ostatnia to marka z dość długą tradycją, gdyż jej korzenie sięgają 1892 roku. Zegarki od samego początku aż do dnia dzisiejszego są produkowane w Szwajcarii, lecz mimo to zarówno zegarki damskie jak również zegarki męskie, pozostają w bardzo przystępnych cenach co czyni je również doskonałym pomysłem na prezent. Marka wypracowała swój indywidualny styl, za sprawą którego zyskała uznanie na całym świecie. Zegarki Atlantic mogą się poszczycić równie długą historią oraz produkcją odbywającą się na terenie Szwajcarii. Co więcej, były to jedne z pierwszych, wodoszczelnych zegarków na świecie. Dziś zegarki Atlantic cieszą się dużym uznaniem ze względu na ponadczasowe, klasyczne wzornictwo które stanowi udaną kompozycję zarówno z elegancką częścią garderoby, jak również tą typu casual.

szwajcarski zegarek Atlantic

Nieco wyższą półką cenową są szwajcarskie zegarki Roamer. To lider jeżeli chodzi o zegarki ceramiczne. W ofercie znajdują się zarówno zegarki kwarcowe, jak również mechaniczne. Zegarki Roamer cieszą oko nie tylko bardzo zróżnicowanym designem ale również bogactwem zastosowanych materiałów. Obok ceramicznej bransolety są zatem do wyboru również te wykonane z kauczuku, stali bądź też najwyższej gatunkowo skóry.  Szafirowe szkiełko, obecne w zegarkach Roamer, jest bardziej odporne na zarysowania, zaś za sprawą antyrefleksu zmniejsza odbicie światła.

Zegarek damski Roamer

Dla najbardziej wymagających klientów rynek zegarków przygotował coś specjalnego. Wprawdzie cenowo to nie są szwajcarskie zegarki dla każdego, ale kunszt ich wykonania wart jest swojej ceny. Do tak zacnego grona z pewnością zaliczają się zegarki ORIS. To renomowana, szwajcarska marka, która specjalizuje się w produkcji zegarków przeznaczonych do nurkowania. Masywne koperty z nierdzewnej stali szczelnie chronią mechanizm, który w przypadku zegarków ORIS, jest automatyczny. Czerwony wahnik (element naciągu automatycznego zegarka) to znak rozpoznawczy tej marki. Do wyboru są paski z silikonu, skóry oraz nierdzewnej stali. Sportowy, lecz bardzo wysmakowany wygląd zgromadził wokół siebie całe rzesze wielbicieli. Kto jednak od sportowego ducha woli subtelną elegancję, ten powinien przyjrzeć się z bliska zegarkom Aviator. To również zegarki „swiss made” z tym, że nawiązujące do historii lotnictwa. Tarcze są bowiem duże a skala godzinowa bardzo czytelna. Tym, co wyróżnia je na tle innych zegarków, jest wizerunek samolotu widoczny na deklu zegarka. Charakterystyczne są również wskazówki: na tyle długie, aby pilot mógł odczytać właściwą godzinę patrząc na zegarek pod każdym kątem. To bowiem zegarki, które do dnia dzisiejszego nadal są używane w podniebnych przestworzach.

dekiel szwajcarskiego zegarka oris dekiel szwajcarskiego zegarka Aviator

Z myślą o pilotach została powołana do życia również marka Glycine. To szwajcarskie zegarki które zwracają uwagę dość specyficznym wyglądem. Kolorowe tarcze to szyk i luz jednocześnie. Wybrane, męskie modele, zostały wyposażone w materiałowe paski w kolorze khaki co nawiązuje do wojskowego klimatu. Jednym słowem zegarki Glycine przypadną do gustu każdemu, kto lubi wyróżnić się z tłumu. Wszystkie, opisane tu szwajcarskie zegarki są najlepszym dowodem na to, że najwyższa jakość może być w zasięgu ręki. Bo jak mawiał Yves Saint Laurent: „nigdy nie wolno mylić elegancji ze snobizmem”.

Zegarek męski Glycine