Zegarki Obaku

Zegarki Obaku

Obaku wzięło swoją nazwę od gałęzi filozofii zen, powstałej w 1661 roku u podnóża góry Obaku.

Zen Obaku koncentruje się na ustanowieniu całkowitej równowagi ciała i umysłu. Jest to sposób bycia , stan umysłu. Obaku ma pomóc nam postrzegać świat bez zakłóceń i skoncentrować się na najważniejszych kwestiach, wynikających z naszych myśli oraz natury...

Obaku wzięło swoją nazwę od gałęzi filozofii zen, powstałej w 1661 roku u podnóża góry Obaku.

Zen Obaku koncentruje się na ustanowieniu całkowitej równowagi ciała i umysłu. Jest to sposób bycia , stan umysłu. Obaku ma pomóc nam postrzegać świat bez zakłóceń i skoncentrować się na najważniejszych kwestiach, wynikających z naszych myśli oraz natury. Azjatycka filozofia zen ukształtowała zestaw podstawowych wartości, które polegają na składaniu hołdu prostocie i poszukiwaniu sensu w życiu. Filozofia ta ceni prawdę i spokój.

To właśnie idea potrzeby poczucia spokoju i równowagi w dobrach, które nabywamy, sprawiła, że narodziła się marka Obaku.

Obaku
to zegarki o ponadczasowym stylu, z zachowaniem ducha minimalizmu i prostoty. Inspiracją stojącą za stworzeniem zegarków jest klasyczna tradycja duńskiego wzornictwa, połączona z azjatycką filozofią zen, która skupia się na zasadniczych kwestiach naszego życia.
Łączenie tradycji, które wywodzą się z miejsc oddalonych od siebie o tysiące kilometrów może wydawać się trudne, jednak dzięki projektantom Obaku, firma stworzyła projekty,
w którym wzornictwo skandynawskie i azjatyckie wzajemnie się dopełniają.

Logo firmy Obaku czerpie inspirację z kaligraficznego kręgu życia zen, znanego też jako Enso, co w języku japońskim oznacza „okrąg”. Symbolizuje on siłę, elegancję i stanowi wyraz teraźniejszości.
Wykaligrafowane Enso odnosi się do chwili, gdy umysł jest swobodny i uwalnia twórczość ciała i ducha.

50 lat temu w Danii, zaczął ewoluować design duński. Zaczęto projektować budynki, meble oraz inne designerskie przedmioty w taki sposób, aby ich dzisiejszy wygląd był taki jak zrobiony po raz pierwszy.
Jedną z głównych sił napędowych kolekcji zegarków firmy Obaku stanowi duński projektant Christian Mikkelsen. Uważany za jednego z najlepszych w branży projektant ukończył duńską Szkołę Architektury w Aarhus ze specjalnością w zakresie projektowania przemysłowego. Christian projektuje zegarki od ponad 15 lat i jest rozpoznawany na całym świecie dzięki swoim minimalistycznym i współczesnym projektom.

Warto też wspomnieć o Lau Liengård Ruge, projektancie który stanowi kluczowy element
w tworzeniu marki Obaku. Od dzieciństwa interesował się on twórczymi aspektami życia i otrzymał wykształcenie projektanta przemysłowego w duńskiej Szkole Architektury w Aarhus.

Od czasów Wikingów, duńskie wzornictwo ewoluowało od nastawienia, by tworzyć obiekty proste, trwałe i wytrzymałe, do zaangażowania przy podnoszeniu fundamentalnych standardów życia poprzez prostotę i funkcjonalność, uzupełnione o kluczowe elementy, takie jak wyraziste linie i minimalistyczny wygląd.

Obecnie, duńskie wzornictwo słynie na całym świecie za sprawą swego sztandarowego funkcjonalizmu, prostoty oraz wykorzystywania wysokiej jakości materiałów.
Modele Obaku są ponadczasowe i niepowtarzalne – wykonane, by towarzyszyć użytkownikowi przez całe życie.

— POCZUJ PIĘKNO CHWILI (FEEL THE MOMENT)


Więcej »

Podkategorie

Produkt został dodany do porównywarki produktów!