Kategorie

Lista produktów producenta: Zeppelin

Zeppelin to niemiecka marka zegarków produkowanych przez firmę POINT tec Electronic, która od 1997 roku zajmuje się tworzeniem zegarków lotniczych między innymi dla Lufthansy.

Początkowo tworzyła zegarki reklamowe między innymi dla takim firm jak: Bosh czy Volkswagen, aktualnie jest właścicielem marek Junkers i Zeppelin.


Marka Zeppelin swoją nazwę wzięła od nazwiska Ferdinanda Grafa von Zeppelina niemieckiego inżyniera i konstruktora sterowców, który był pionierem wielkich statków powietrznych unoszących się w powietrzu dzięki sile wyporu. 
W 1900 roku skonstruował on pierwszą taką maszynę nazwaną Luftschiff-Zeppelin 1, która w środku zawierała komory wypełnione gazem lżejszym od powietrza - helem lub wodorem i osiągała w powietrzu prędkość około 27km/h.
Niemieckie zegarki Zeppelin stylistyką nawiązują do maszyn konstruowanych przez inżyniera. Na ich deklu oraz tarczy wygrawerowana jest sylwetka sterowca. 
Są to eleganckie czasomierze ze szwajcarskimi mechanizmami. Każdy posiada unikalny numer oraz odznacza się najwyższą jakością wykonania. 
Produkt został dodany do porównywarki produktów!