Filtry

Włączone filtry:
Producent
Kolekcja
Szkło
Pokaż tylko
Smartwatch

Smartwatche – kiedy warto je wybrać?

Nowoczesne zegarki nie tylko zachwycają swoim wyglądem, ale również interesującymi funkcjami. Jednym z hitów ostatnich lat są smartwatche, ale teraz dołączył do nich jeszcze jeden typ zegarków – hybrydowe. Czym wyróżniają się tego rodzaju czasomierze i kiedy warto zdecydować się na ich zakupienie?

Zegarek prz...

Smartwatche – kiedy warto je wybrać?

Nowoczesne zegarki nie tylko zachwycają swoim wyglądem, ale również interesującymi funkcjami. Jednym z hitów ostatnich lat są smartwatche, ale teraz dołączył do nich jeszcze jeden typ zegarków – hybrydowe. Czym wyróżniają się tego rodzaju czasomierze i kiedy warto zdecydować się na ich zakupienie?

Zegarek przede wszystkim powinien prezentować aktualną godzinę, ale to jeszcze nie wszystko, co mogą dać nam nowoczesne modele. Zapewniają nam również dostęp do szerokiej gamy dodatkowych funkcji, pozwalając na ich zmianę w małe, osobiste komputery.

Smartwatche i hybrydy – co to jest?

Na rynku jako pierwsze wśród nowoczesnych, futurystycznych zegarków pojawiły się smartwatche – tutaj jednym z przodujących producentów stal się Apple. Potem szybko dołączyli do niego inni, w których asortymentach pojawiły się również inne inteligentne zegarki. Najczęściej działały we współpracy ze smartfonami, ale niektóre mogą też pełnić rolę smartfona samodzielnie.

Całkiem niedawno do sprzedaży trafiły z kolei zegarki hybrydowe, czyli nieco inny model smartwatchów – na uwagę zasługuje tutaj przede wszystkimi marka Michael Kors, która ma w swoim asortymencie pełną gamę takich modeli.
Czym różnią się zegarki hybrydowe od smartwatchów? Przede wszystkim swoją stylistyką. Zegarki hybrydowe nie przypominają w niczym skomputeryzowanych smartwatchów z wyświetlaczami LCD – na pierwszy rzut oka wyglądają jak klasyczne zegarki z cyferblatami, ale w ich wnętrzu kryje się skomplikowany mechanizm pozwalający na bezprzewodową komunikację ze smartfonami przez Bluetooth.

Co potrafią nowoczesne smartwatche?

W zasadzie urządzenia tego rodzaju służą głównie jako przedłużenie telefonu komórkowego, dlatego pozwalają nam na dostęp do niemalże wszystkich jego funkcji – na smartwatchu możemy widzieć powiadomienia o połączeniach, o wiadomościach, e-mailach. Możemy na nich korzystać z różnych aplikacji, na przykład sportowych – mogą one liczyć nasz dystans, spalone kalorie, czas snu. Ponadto mogą przypominać o założonych celach, na przykład o pokonaniu określonego dystansu w ciągu dnia lub ilości wypitych szklanek wody.
Oczywiście, dostępna funkcjonalność jest zależna głównie od rodzaju smartwatcha, dlatego jeśli chcemy zdecydować się na taki model, powinniśmy pamiętać o tym, by zobaczyć, co oferuje nam producent.
Dostęp do sterowania zegarkiem mamy za pośrednictwem specjalnych aplikacji mobilnych instalowanych na smartfonach. Aplikacje pozwalają nam wtedy na konfigurację telefonu oraz na sprawdzanie gromadzonych przez telefon danych, również na podstawie łatwych w odczytaniu wykresów.
Pamiętajmy jednak o tym, że w porównaniu do smartwatchów z wyświetlaczem LCD, zegarki hybrydowe mają ograniczoną funkcjonalność – służą one przede wszystkim jako trackery z powiadomieniami, na przykład do monitorowania liczby kroków. W modelach wspomnianego producenta Michaela Korsa stosuje się jednak dodatkowy mały zegar, który informuje o postępach w osiągnięciu założonego w aplikacji celu, na przykład przemierzeniu określonego dystansu.

Kiedy warto kupić smartwatch?

Przez długi czas wiele osób omijało tego rodzaju zegarki, ponieważ nie podobała im się ich stylistyka. Pierwsze smartwatche można było zaliczyć go kategorii zegarków sportowych, dlatego nie pasują one zbytnio do garnituru czy eleganckiej garsonki. W związku z tym kupowane były przede wszystkim przez osoby preferujące styl sportowy, którym zależało na łatwiejszym dostępie do funkcji z telefonu komórkowego.

Teraz jednak, gdy do wyboru mamy również efektowne zegarki hybrydowe, są one też kapitalnym wyborem dla osób preferujących bardziej elegancki styl. Dzięki temu, że zegarki hybrydowe tak naprawdę nie różnią się swoim wyglądem od ich klasycznych odpowiedników, mogą być używane na każdą okazję i pasują do wielu stylizacji. Jak jednak wspomnieliśmy wcześniej, warto pamiętać o tym, że urządzenia tego rodzaju nie zapewniają nam tak szerokiej gamy funkcji jak w przypadku smartwatchów posiadających własne wyświetlacze LCD. Są one jednak doskonałym wyborem dla tych, którzy chcą kontrolować swoją codzienną aktywność w nowoczesny sposób.

Więcej »
Produkt został dodany do porównywarki produktów!