Filtry

Włączone filtry:
Producent
Kolekcja
Typ biżuterii
Pokaż tylko
Rozmiar bransoletki
Męskie

Wybieramy męski zegarek – na co zwrócić uwagę?

Znalezienie stylowego zegarka męskiego może być poważnym wyzwaniem, gdy nie wiemy, na co dokładnie zwrócić uwagę.
W sprzedaży znajdziemy wiele efektownych modeli, ale zanim zdecydujemy się na zakup, zawsze powinniśmy zadać sobie pytanie – czego tak naprawdę oczekujemy od naszego zegarka?

Klasyczny, ...

Wybieramy męski zegarek – na co zwrócić uwagę?

Znalezienie stylowego zegarka męskiego może być poważnym wyzwaniem, gdy nie wiemy, na co dokładnie zwrócić uwagę.
W sprzedaży znajdziemy wiele efektownych modeli, ale zanim zdecydujemy się na zakup, zawsze powinniśmy zadać sobie pytanie – czego tak naprawdę oczekujemy od naszego zegarka?

Klasyczny, a może sportowy? To główne pytanie, które pojawia się w kontekście zakupu zegarka męskiego, ale musimy pamiętać również o szeregu innych, które pojawią się wraz z poszukiwaniem tego odpowiedniego modelu.
Skupimy się zatem na tym, na co warto zwrócić szczególną uwagę, i pomożemy w poszukaniu najlepszej odpowiedzi na to, który zegarek sprawdzi się najlepiej dla wymagającego mężczyzny.

1. Styl zegarka

Zacznijmy od stylu zegarka, czyli od tego, jak on wygląda. Zegarki można podzielić na dwie dość pojemne kategorie, czyli zegarki sportowe, a także zegarki klasyczne. Te pierwsze wyróżniają się mniej formalnym wyglądem, mogą być elektroniczne albo mogą mieć cyferblaty wraz z dodatkowymi zegarami. Z kolei modele klasyczne najczęściej kojarzą nam się z eleganckim stylem – garniturem, marynarką, czyli z formalnymi strojami.
Styl zegarka powinniśmy dobierać indywidualnie do naszego stylu – oczywiście, nie oznacza to wcale, że musimy decydować się tylko na jeden model.
Możemy też posiadać dwa zegarki, które różnią się stylem, aby dobierać je zależnie od okazji.

2. Rozmiar zegarka

Zegarek na męskim nadgarstku nie powinien być ani za duży, ani za mały. W przeciwnym przypadku uzyskamy niezbyt atrakcyjny wizualnie rezultat.
Przede wszystkim zegarek nie powinien wykraczać poza ramy nadgarstka, dlatego najlepiej przymierzyć różne modele, a jeśli chcemy kupić czasomierz on-line, powinniśmy zwrócić uwagę na średnicę jego koperty.
Jeśli poszukujemy modelu na bardziej formalne okazje, zwróćmy też uwagę na grubość koperty – powinna być ona smuklejsza. Z kolei w sportowych modelach ten rozmiar nie jest już tak istotny.

3. Kolorystyka

Do wyboru mamy obecnie wiele różnych kolorów – czerń, brązy, szarości, srebro, złoto, aby wspomnieć tylko o paru z nich. Dobór zegarka powinien bazować na tym, jakie kolory nosimy najczęściej. Modele ze skórzanymi paskami powinniśmy dobrać do koloru noszonej galanterii, ale możemy też postawić na uniwersalną czerń. Gdy szukamy modelu przyciągającego uwagę, możemy także wybrać ten z kolorowym cyferblatem, na przykład w kolorze eleganckiego granatu.
W przypadku zegarków sportowych często spotykamy się również z modelami w innych, bardziej intensywnych kolorach, na przykład żółtym, pomarańczowym.
Jeśli zamierzamy nosić go tylko podczas uprawiania sportów, wówczas kolor ma drugorzędne znaczenie.

4. Funkcje

Funkcje zegarka są związane z jego typem, dlatego w modelach sportowych znajdziemy ich o wiele więcej niż w tych klasycznych. Elegancki zegarek najczęściej będzie posiadał datownik, ale znajdziemy też modele z dodatkowymi zegarami na tarczy. Z kolei modele sportowe mogą nas już zaskoczyć pełną gamą funkcji, między innymi mogą mieć sekundniki, GPS, mogą liczyć kroki, mogą pokazywać temperaturę, kontrolować przebieg treningu, a także oferować wiele innych opcji. Warto zatem zapoznać się z różnymi modelami, aby znaleźć dla siebie coś interesującego – tutaj wszystko zależy już od naszych indywidualnych oczekiwań.

5. Marka

Oczywiście, w kontekście zegarków męskich często pojawia się również kwestia marki. Warto jednak zaznaczyć, że tak naprawdę nie powinniśmy kierować się tylko nią, chyba że kupujemy zegarki jedynie określonych producentów.
Nie musimy również przeznaczać fortuny na zakup męskiego zegarka – do wyboru mamy szeroką gamę modeli, także tych szwajcarskich czy japońskich, które pod względem swojej jakości nie ustępują modelom kosztującym znacznie więcej. Zatem wcale nie musimy przepłacać, aby mieć na swojej ręce zegarek stylowy, trwały oraz funkcjonalny, który posłuży nam na lata.

Jeśli mamy trudności w doborze odpowiedniego modelu, możemy także zawsze skonsultować się ze sprzedawcą, którzy będzie mógł doradzić nam, jaki model będzie najlepszy.
Życzymy udanych zakupów!

Więcej »
Produkt został dodany do porównywarki produktów!