Każdego roku przyciąga miliony turystów. Wielki Kanion, bo o nim właśnie mowa, można podziwiać na dwa sposoby: z tarasu widokowego lub z powietrza. Ten drugi, obok sporej ilości pieniędzy, wymaga również przełamania swoich leków i słabości. Lecz mimo to warto bowiem widok z lotu ptaka ma w sobie coś z magii. Dlatego też powstał zegarek Aerowatch typu skeleton.

Lubimy widzieć wszystko, jak na dłoni. Najlepszym tego dowodem jest rynek nieruchomości. W hotelach często właśnie te najdroższe apartamenty są zlokalizowane na ostatnich kondygnacjach. Nie inaczej jest w przypadku mieszkań; deweloperzy wraz z każdym kolejnym piętrem podnoszą również ceny za metr kwadratowy. Na popularności nie traci też punkt widokowy w Pałacu Kultury. Znajdujący się na ostatnim piętrze jest gwarancją najpiękniejszej widokówki, jaką uda się nam zabrać z Warszawy. Równie imponujący widok stanowi zegarek typu skeleton w którym za sprawą ażurowej płyty głównej, jak na dłoni można podziwiać pracę mechanizmu określanego również sercem zegarka.

1. Pomysł i realizacja na otwarte serce zegarka

Pierwsze tego typu zegarki powstawały w Anglii w 1820 roku. Wówczas były one rzadkością i produkowano je tylko na indywidualne zamówienie. Jak nietrudno się domyślić, na ich zakup mogli sobie pozwolić jedynie najbardziej majętni ludzie. Dziś taki model zegarka w swojej ofercie posiada niemal każda marka z najwyższej, luksusowej półki. Wśród nich również marka Aerowatch – rodzinna firma która już od ponad 117 lat zajmuje się produkcją wysokiej jakości zegarków zarówno naręcznych, jak również kieszonkowych. Te zegarki szwajcarskie to własny styl oraz wysoka jakość czasomierzy które zjednały całe rzesze wielbicieli.

2. Zegarek Aerowatch typu skeleton

Zasada działania zegarków typu skeleton jest taka sama, jak w przypadku czasomierzy o tradycyjnym wyglądzie. Jednak za sprawą braku tarczy możemy podziwiać skomplikowane wnętrze zegarka, które zazwyczaj jest skrzętnie ukryte przed ludzkim okiem. Zegarek Aerowatch Renaissance Big Mechanical Skeleton to z pewnością propozycja dla wszystkich, którzy cenią sobie niebanalne wzornictwo oraz niespotykany design. W tym przypadku koperta nabrała sporych rozmiarów bowiem jej średnica to 45 mm zaś grubość – 11,7 mm. Została wykonana z nierdzewnej stali i uzupełniona obecnością szkła szafirowego. Dzięki temu można obserwować pracę skomplikowanego, ręcznie wykonanego mechanizmu. Szklany dekiel pozwala nam też rzucić okiem na werk ozdobiony śrubkami w niebieskim malowaniu. Na uwagę zasługuje również ciekawy kształt nadany kołom naciągowym. Aby całość stanowiła czysta ucztę dla oka, mechanizm został przyozdobiony 17 kamieniami.

Ten męski zegarek został przygotowany w trzech wersjach kolorystycznych. Koperta może być zatem stalowa, pozłacana oraz w kolorze czerni którą skutecznie przełamują pomarańczowe akcenty. Wszystkie wersje posiadają pasek wykonany z wysokogatunkowej skóry oraz mechanizm z ręcznym naciągiem który swoją drogą jest niezwykle dokładny. To, do czego trzeba się przyzwyczaić wybierając zegarek typu skeleton, to ograniczona czytelność w ciemności. Bo o ile w ciągu dnia z pomocą przyjdą nam indeksy znajdujące się na wewnętrznym pierścieniu, o tyle w nocy odczytanie godziny może być nieco trudniejsze. Wspomagać w tym mają nas wstawki z masy luminescencyjnej znajdujące się na wskazówkach. I mimo, że całość wydaje się krucha i niezwykle delikatna, zegarki są wodoszczelne do 50 metrów.

Ale też zegarek Aerowatch Renaissance Big Mechanical nie jest stworzony do zadań specjalnych. Ma cieszyć nasze oczy pięknem mechanizmu, stanowić nietuzinkowe dopełnienie stylu.
Pod tym względem do złudzenia przypomina samochód typu cabrio. Nie zjedziemy nim z asfaltu, po złożeniu dachu bagażnik kurczy się do symbolicznej pojemności  a przewożenie stołu do jadalni możemy puścić w niepamięć. Ale to uczucie, kiedy inni patrzą na Ciebie z zazdrością zawsze jest bezcenne.

Komentarze (0)

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania

Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies
a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji,
z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).