Vostok Europe Engine

Pokazano 1-3 z 3 pozycji

Pierwszy szkieleton Vostok Europe

Zgrabne koperty o średnicy 45,7 mm wykonane są ze stali, dostępnej w różnych wykończeniach. Znajdziemy tu klasyczną, srebrną kopertę, różowe złoto świetnie prezentujące się w towarzystwie brązów oraz głęboką czerń, którą udało się uzyskać dzięki zastosowaniu powłoki PVD. Wnętrze kryjące się zazwyczaj pod barwnymi tarczami projektowanymi przez markę Vostok, zostało tym razem ukazane użytkownikom, dzięki specjalnemu zabiegowi "szkieletowania" mechanizmu oraz zastosowaniu szkła mineralnego K1 zarówno na wierzchu jak i na spodzie koperty. Dzięki temu możemy cieszyć oko pracą automatycznego mechanizmu, który wprawiany jest w ruch poprzez pracę nadgarstka osoby noszącej zegarek. Punkty godzinowe oraz masywne wskazówki mimo widocznego mechanizmu, są doskonale czytelne dzięki podkreśleniu ich tubami wypełnionymi gazem trytowym. To rozwiązanie często stosowane w zegarkach Vostok, ponieważ nie wymaga naświetlania i zapewnia moc świecenia o nawet 100 razy intensywniejszą niż inne dostępne na rynku rozwiązania. Żywotność gazu określa się na nawet 25, natomiast jego czas połowicznego rozpadu szacowany jest na 12,33 lat.

Kopertę zwieńczono obrotowym pierścieniem z naniesioną skalą minutową, który umożliwia na przykład pomiar czasu spędzonego pod wodą, bezpieczne wynurzanie oraz dekompresję. Ta funkcja okaże się niezwykle przydatna osobom, które zdecydują się w pełni wykorzystywać wodoszczelność modelu, określoną na nawet 300 M/WR. Dodatkowo zegarki wyposażone są w zakręcaną koronkę oraz zawór helowy.

Zegarek do nurkowania

Jeśli zdecydujemy się wykorzystywać nasz model Engine jako zegarek do nurkowania, warto wyposażyć go w silikonowy pasek o specjalnej, rozszerzalnej budowie, która umożliwia zapięcie go nawet na kombinezonie. Dzięki dołączonemu do zestawu narzędziu, użytkownik może całkowicie samodzielnie i w domowym zaciszu dokonać zmiany. Podczas codziennego użytkowania świetnie sprawdzi się wykonany ręcznie,  perforowany pasek skórzany z subtelnym przeszyciem, który przyjemnie otuli nadgarstek i uczyni użytkowanie niezwykle komfortowym.

Zegarek sprzedawany jest wraz z akcesoriami oraz dokumentami, takimi jak instrukcja obsługi oraz karta dwuletniej gwarancji. Całość mieści się w wodoszczelnej walizce typu dry-box, która po wyjęciu zawartości pomieści aż dwa zegarki. To doskonała propozycja prezentu dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z marką i mają chęć dalszego rozbudowywania kolekcji.

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania