PIELĘGNACJA ZEGARKÓW I BIŻUTERII


Biżuteria zaprojektowana jest tak, aby mogła towarzyszyć Ci przez długie lata. Należy jednak pamiętać o kilku wskazówkach, które niezależnie od upływu czasu pozwolą zatrzymać blask i sprawią, że pozostaną na zawsze piękne. Warto mieć na uwadze to, że złoto i srebro należą do grupy metali plastycznych. Sposób dbania o nie, zależy od sposobu wykończenia danego wyrobu. Aby zapobiec śniedzeniu biżuterii należy regularnie ją polerować specjalnie do tego celu przeznaczonymi ściereczkami. Śniedzenie, to naturalny proces, więc nie jest on traktowany jako wada danego wyrobu.
Do czyszczenia zarówno zegarków jak i biżuterii używaj tylko produktów przeznaczonych do tego celu. Biżuteria srebrna jest często oksydowana. Niewłaściwe jej czyszczenie może uszkodzić delikatne detale. Ponieważ oksydacja jest pokryciem powierzchni srebra, jej ścieranie się wraz z upływem czasu uważa się za naturalne zużycie, a nie wadę produktu. Taka sama sytuacja ma miejsce w przypadku biżuterii pozłacanej. Warto jednak pamiętać, że zawsze można pozłocić dany wyrób na nowo u jubilera złotnika. Wszystkim naszym klientkom oferujemy pomoc w przywróceniu blasku biżuterii.
Używanie środków chemicznych, może zaszkodzić Twojej biżuterii lub zegarkom.

Unikaj kontaktu biżuterii i zegarków z kosmetykami do makijażu, perfumami, detergentami, słoną wodą i chlorem. Pamiętaj o zdjęciu biżuterii przed kąpielą, pływaniem lub pracami domowymi. Srebro i złoto mogą reagować zmianą koloru na czynniki chemiczne. Nie jest to traktowane jako wada produktu. Nie tylko oprawa danego wyrobu ale też sam kamień reaguje negatywnie na kontakt z detergentami. Może stracić on blask a nawet delikatnie zmienić kolor. Polecamy stosowanie zasady, że biżuteria lub zegarek, to ostatnia rzecz, którą zakładamy przed wyjściem i pierwsza, którą zdejmujemy po przyjściu do domu. Jeśli nie nosimy biżuterii na co dzień, przechowujmy ją w pudełku lub specjalnym woreczku. Zapobiegnie to śniedzeniu i jej ewentualnym uszkodzeniom.

Warto pamiętać:

  • Należy zdjąć biżuterię lub zegarek do kąpieli, pływania lub do prac fizycznych. (wyjątkiem są zegarki których wodoszczelność pozwala na kąpiele wodne)
  • Należy unikać kontaktu biżuterii i zegarków z kosmetykami do makijażu, perfumami, detergentami, słoną wodą i chlorem.
  • Należy pamiętać, aby biżuterię/zegarek czyścić specjalnie przeznaczonego do tego celu produktami.
  • Ścieranie się oksydacji lub pozłocenia z powierzchni srebra wraz z upływem czasu uważa się za naturalne zużycie, a nie wadę produktu.
  • Śniedzenie, to naturalny proces, więc nie jest on traktowany jako wada danego wyrobu.
  • Piaskowana lub satynowana złota biżuteria z czasem może ulec wygładzeniu.


Wyroby jubilerskie mają specyficzne właściwości. Każdy z nich jest niepowtarzalny i minimalnie odróżnia się od innych egzemplarzy takiego samego towaru. Są to produkty niewielkich rozmiarów, a ich wizerunki prezentowane na stronie mają charakter informacyjny. Informujemy, że na wygląd towarów ma wpływ rozmiar i ustawienie parametrów monitora.

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania