Zegarki Atlantic

Zegarki Atlantic - damskie i męskie - Warszawa
Pokazano 1-1 z 1 pozycji

Zegarki Atlantic

Seria zegarków damskich Elegance to różnorodność nieskomplikowanych tarcz oraz pasków czy bransolet. Gliszowane tarcze z falami, cyrkonie w punktach godzin oraz fazy księżyca, zamknięte w stalowych kopertach o rozsądnych wielkościach sprawiają, że ten zegarek będzie układał się idealnie na każdym kobiecym nadgarstku. Seria Sealine to wybór kobiet poszukujących skromnych zegarków na skórzanych paskach pokazujących oprócz czasu, aktualną datę. To bardzo klasyczne zegarki, na baterię, z wodoszczelnością pozwalającą na delikatne zachlapanie. Poszukując zegarka na wyjścia, panie mogą pokusić się o wybór dodatku z kolekcji Seapair. Są to małe 28mm tarcze, na stalowych bransoletkach w kolorze srebra lub żółtego złota, przez co lekkie a przy tym biżuteryjne. Ta sama kolekcja, w 42mm kopercie to propozycja dla mężczyzn, a także wybór osób poszukujących zestawu zegarków dla Niej i dla Niego.

Panowie, nie przejdą obojętnie obok najbardziej znanej a wręcz kultowej serii Atlantic Worldmaster. Kolekcja łączy tradycję szwajcarskiego zegarmistrzostwa z aktualnym designem i nowoczesnością. Zegarki wykonane z dbałością o każdy, najmniejszy nawet szczegół, zwracają swoją uwagę choćby dzięki ręcznie nakładanym indeksom, nawiązującym do pierwowzoru z 1955 roku. Klasyczny prosty męski zegarek Atlantic odnajdziemy w seriach: SeabaseSeabreezeSeacrest oraz Sealine. Zwolennicy, tak ostatnio poszukiwanych modeli vintage wybiorą serię Speedway Rogal oraz Seaflight, bardzo ciekawe wzornictwo i lekko stary lotniczy design. Atlantic ma również zegarki męskie sportowe i są to serie: SeaportSeasport oraz świeża Beachboy.

To czasomierze dla ludzi o silnych charakterach, zawsze dążących do celu. Świadczyć o tym może fakt, iż od wielu lat twarzą marki jest Krzysztof Hołowczyc, a od niedawna Mateusz Zielonka, wielki miłośnik surfingu oraz zwycięzca szóstej edycji MasterChef. Człowiek ze wspaniałą energią, uśmiechem i skłonnościami do pozytywnego myślenia. Uczestniczy w programie #TimeKeepers i jest twarzą kampanii 2020 z zegarkiem Atlantic Beachboy. 

Marka Atlantic powstała w Bettlach w Szwajcarii w roku 1888. Jej założycielem był Eduard Kummer zaliczany do jednego z twórców szwajcarskiego zegarmistrzostwa. Swoje rzemiosło doskonalił podczas wielu lat czeladniczej pracy i miał misję utworzenia zegarmistrzostwa na wysokim poziomie.

Pierwotna pełna nazwa firmy Eduard Kummer Betelach zmieniona została na Atlantic, a za swoje logo przyjęła kotwicę i cyrkiel tak aby kojarzono to z wielką wodą. Na początku działalności firma produkowała części m.in Longinesa i Certiny.

Natomiast pierwsze zegarki z logotypem Atlantic ujrzały światło dzienne w 1932 roku i były to jedne z pierwszych na świecie zegarków wodoszczelnych. Kolejnym niezwykle istotnym wydarzeniem w historii firmy, było wynalezienie w latach 50-tych mechanizmu szybkiego przesuwu datownika za pomocą koronki. Ten epokowy wynalazek, porównywalny do wynalezienia koronki w zegarkach firmy Patek Phillipe, jest do dnia dzisiejszego uznawany za przełom, przez wszystkich producentów zegarków na świecie. 

Dla naszego rynku z pewnością wielkie znaczenie miał rok 1950, kiedy to zegarki Atlantic znalazły się w Polsce po raz pierwszy. I choć firma miała swoje wzloty i upadki wciąż jest bardzo popularna, rozwija się i wielkimi krokami zmierza do zajęcia należnego jej miejsca na polskim rynku.

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania