Zegarki Citizen

Zegarki Citizen

Było to w 1918 roku…zegarmistrz Kamekihi Yamazaki założył w Tokyo Instytut Badań Shokosha Watch.
W 1924 roku zaprojektował pierwszy zegarek kieszonkowy którego nie mieszkał pokazać swojemu przyjacielowi Shimpei Goto, ówczesnemu burmistrzowi Tokio.

Zegarek skradł jego serce! Obaj byli jednego zdania-taki zegarek powinien być dostępny dla każdego ...

Było to w 1918 roku…zegarmistrz Kamekihi Yamazaki założył w Tokyo Instytut Badań Shokosha Watch.
W 1924 roku zaprojektował pierwszy zegarek kieszonkowy którego nie mieszkał pokazać swojemu przyjacielowi Shimpei Goto, ówczesnemu burmistrzowi Tokio.

Zegarek skradł jego serce! Obaj byli jednego zdania-taki zegarek powinien być dostępny dla każdego Japończyka, zdecydowanie tańszy od amerykańskich i szwajcarskich odpowiedników oraz eksportowany poza granice kraju.
Nazwę „Citizen” czyli obywatel zaproponował Kamekihiemu jego przyjaciel.

Nie tracąc czasu, zegarek został zaimplementowany na rynek i w bardzo szybkim tempie stał się popularny w całym Tokio, nie wyłączając cesarskiego dworu.

W 1930 roku, po sukcesie kieszonkowca, nazwę Instytutu zmieniono na Citizen Watch Company. Rozwój firmy ruszył pełną parą. Prezes firmy zainicjował budowę fabryki a jego pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę!
Ciężka praca japońskich konstruktorów zaowocowała już w latach 50-tych, kiedy to powstał pierwszy zegarek z kalendarzem.

Zatem to dzięki temu w czym Japonia jest najsilniejsza – technologii – stawia czoła szwajcarskiej precyzji i tradycji rzemiosła w przemyśle zegarmistrzowskim.
Setki inżynierów pracujących dla firmy Citizen Watch Company, rok do roku zaskakują nas nowymi technologiami wykorzystywanymi w zegarkach.
Obecnie firma Citizen jest największym producentem mechanizmów oraz części do zegarków na świecie, a ich rozwiązania stosowane są w wielu zegarkach różnych marek na świecie.


Technologia ECO- DRIVE firmy Citizen pozwala na zamianę światła w czystą energię. Ta energia, zgromadzona w specjalnej mikrokomórce, wprawia w ruch precyzyjny mechanizm kwarcowy.

To właśnie stanowi tajemnicę tej unikalnej koncepcji technologicznej- światło zamienia się w czas. Eco- Drive to koniec z uciążliwą wymianą baterii.
W japońskich zegarkach marki Citizen znajdziemy mnóstwo udogodnień.

  • SUPER TITANIUM (super lekki i wytrzymały materiał – tytan, specjalnie przetworzony i utwardzony)
  • RADIO CONTROLLED (synchronizację zegarka z wieżami radiowymi, a co za tym idzie automatyczną korektę daty i godziny)
  • SATELLITE WAVE (odbiór sygnału z satelitów GPS krążących na orbicie naszej planety i automatyczna korekta czasu. Prace nad nią rozpoczęto w 2007 a pierwszy zegarek ujrzał światło dzienne w 2011 rok)
  • ECO-DRIVE (moduł, który generuję energię do pracy zegarka z dowolnego źródła światła, nie tylko słonecznego)

 

Więcej »

Podkategorie

Produkt został dodany do porównywarki produktów!