Zegarki Vostok Europe

Filtry

Włączone filtry:
Producent
Kolekcja
Pokaż tylko
Zegarki Vostok Europe

Vostok Europe to litewska marka zegarkowa, która powstała w sierpniu 2003 roku kiedy to został podpisany kontrakt pomiędzy firmą Vilnius Koliz i Chystopol Watch.
Efektem tej współpracy był pierwszy zegarek Vostok Europe z serii K3-Submarine.
Nazwy zegarków były poświęcone najważniejszym osiągnięciom radzieckich nauk i technologii i zostały zjedn...

Vostok Europe to litewska marka zegarkowa, która powstała w sierpniu 2003 roku kiedy to został podpisany kontrakt pomiędzy firmą Vilnius Koliz i Chystopol Watch.
Efektem tej współpracy był pierwszy zegarek Vostok Europe z serii K3-Submarine.
Nazwy zegarków były poświęcone najważniejszym osiągnięciom radzieckich nauk i technologii i zostały zjednoczone hasłem "Radziecki Techno Design".
W roku 2005 Vostok Europe zostaje oficjalnym chronometrażem wyścigu Murmańsk-Władywostok, który był organizowany przez rosyjską firmę "Ekspedycja" a do roku 2007 liczba krajów, w których sprzedawane były zegarki Vostok Europe, wzrosła do 30.

Współpraca nawiązana w 2009 roku ze szwajcarską firmą mbmicrotec położyła fundament pod nową kolekcję zegarków z tubami trytowymi. Efektem tej współpracy było wydanie zegarków Ekranoplan- pierwszego modelu Vostok Europe z podświetleniem trytu.
Późniejsze zegarki Anchar wyprodukowane w 2010 roku były pierwszymi zegarkami VE dla nurków z tubami trytu i wodoodpornością do 300 metrów oraz wyposażone w japońskie mechanizmy.  Zegarki Anchar z powodzeniem przeszły trudne testy podczas rajdu Dakar na nadgarstku litewskiego wyścigowca Gintautasa Igarisa.
W tym czasie marka regularnie wykonywała specjalne edycje zegarków dla Armii NATO: dla jednostek podwodnych rozbiórek, dla pilotów myśliwców F-16 i śmigłowców Apache, okrętów podwodnych, ryzykownych pływaków i wielu innych żołnierzy.
Kolejno powstają następne linie zegarków, każda limitowana i każda nawiązująca do historii.
W 2011 r. hasło firmy brzmi "For Going to Extremes". Co więcej, w tym samym roku zegarki Vostok Europe stają się oficjalnymi zegarkami Mistrzostw Świata w Wolnym Nurkowaniu, greckiego Instytutu Archeologii Morskiej, wyścigu samochodowego w Rumunii i Rajdu Enduro na Litwie.

W 2014 roku Vostok Europe wyprodukował pierwsze na świecie zegarki z automatycznym mechanizmem chronometru NE88 z SII (Japonia). Zegarki te były pierwszymi automatycznymi chronografami w historii marki i poświęconymi 10-leciu firmy. Konstrukcja zegarka została zainspirowana przez największy na świecie samolot - AN-225 Mriya.

Choć marka litewska, większość mówi o jej jako rosyjska. I nie dziwi to, bowiem pierwsze zegarki Vostok Europe miały tylko rosyjskie mechanizmy. Początek numeru referencyjnego zegarków był wtedy oznaczeniem ów mechanizmu – dzięki czemu od razu wiadomo było z jakim „sercem” mieliśmy do czynienia. Dopiero później firma zaczęła używać mechanizmów japońskich i dzisiaj zdecydowana większość z nich to NH35 Seiko lub OS22 Miyota

Zegarki Vostok Europe są dedykowane dla wszystkich którzy kochają innowacyjny oraz wyrafinowany design. W swojej ofercie firma posiada szeroką kolekcję zegarków idealnie sprawdzających się w ekstremalnych sytuacjach. 

W skład ambasadorów marki wchodzą takie znakomitości jak: Big-Z, czyli Zydrunas Savickas, jeden z najlepszych strongmanów na świecie oraz Jurgis Kairys - wielokrotny mistrz świata w akrobacjach powietrznych, a wręcz można powiedzieć, pionier tych zawodów. W ostatnim czasie grono powiększyło się o znanego trenera personalnego i kulturystę Lazara Angelov.

Widać więc, że producent rosyjskich zegarków zaczął iść w kierunku nie tylko wspierania zawodów wyczynowych, ale również w stronę propagowania zdrowego trybu życia. 

W Polsce zegarki Vostok Europe zostały wprowadzone do sprzedaży w roku 2005 a nasz sklep
e-zegarek.pl był pierwszym i na początku jedynym e- sklepem który mógł sprzedawać tą markę w internecie.
Mocno wierzymy w nieustanny rozwój tej marki i mamy nadzieję dzielić się wiedzą o tych czasomierzach jeszcze przez długi czas.

 

 

 

Więcej »
Produkt został dodany do porównywarki produktów!