Zegarki Junghans

Zaczęło się w 1861 roku w niemieckiej miejscowości Schramberg.
Praktycznie już od pierwszych dni firma Junghans zaczęła się rozwijać w rekordowym tempie i w 1878 roku produkowała 100 000 budzików rocznie.

W roku 1903 zatrudniała 3000 pracowników i sprzedawała 3 miliony zegarków rocznie – będąc tym samym największą fabryką zegarków na świecie. ...

Zaczęło się w 1861 roku w niemieckiej miejscowości Schramberg.
Praktycznie już od pierwszych dni firma Junghans zaczęła się rozwijać w rekordowym tempie i w 1878 roku produkowała 100 000 budzików rocznie.

W roku 1903 zatrudniała 3000 pracowników i sprzedawała 3 miliony zegarków rocznie – będąc tym samym największą fabryką zegarków na świecie. 

Junghans zawsze stawiał na pierwszym planie innowacje technologiczne i tak w roku 1990, jako pierwszemu przedsiębiorstwu udało się zintegrować technikę radiową w zegarku naręcznym. A trzy lata później, w roku 1993, firma opracowała pierwszy radiowy zegarek solarny, stwarzając w ten sposób jeden z najbardziej precyzyjnych i równocześnie najbardziej przyjaznych dla środowiska zegarków naręcznych.
Do dnia dzisiejszego technologia radiowa i solarna stanowią ważną część w kolekcji niemieckich zegarków tej marki. 

Również design był dla niemieckiej firmy Junghans tak samo ważny, jak postęp technologiczny. Klasyką designu jest linia damskich i męskich zegarków naręcznych Max Bill by Junghans będąca owocem współpracy z wybitnym, szwajcarskim architektem, rzeźbiarzem, grafikiem. Max Bill w swoich projektach hołdował naczelnej zasadzie Bauhausu zawierającej się w słowach „mniej znaczy więcej”. Doskonałym tego przykładem jest zegar kuchenny będący pierwszym efektem wspólnych działań. To był jednak dopiero początek bardzo owocnej współpracy. Od 1961 roku artysta zajął się również projektowaniem zegarków naręcznych, które do dnia dzisiejszego są bestsellerami w niemieckiej marce.

Choć firma przechodziła również słabe chwile i kryzysy to w 2011 roku obchodziła swoje 150-lecie działalności z sukcesem wprowadzając na rynek trzy limitowane mechaniczne modele linii Meister.

Nadal mocno stawia na rozwój technologii, ale nie zapomina o swoich korzeniach czego dowodem jest nowa seria FORM AFORM C wprowadzona na rynek jesienią 2017 roku.

Oferta niemieckich zegarków marki Junghans skierowana jest do wszystkich osób ceniących prosty i klasyczny design. 

Więcej »
Produkt został dodany do porównywarki produktów!