Zegarki Szturmanskie

Zegarki Szturmanskie - rosyjskie zegarki

Zegarki Szturmańskie największą sławę osiągnęły dzięki Jurijowi Gagarinowi, który 12 kwietnia 1961 roku, podczas pierwszej podróży kosmicznej, miał na nadgarstku męski zegarek Sturmanski.

Te rosyjskie zegarki to zatem nie tylko czasomierze, ale również opowieść o eksploracji kosmosu. Design aktualnej kolekcji Sturmanskie Gagarin cały czas nawiązuje do pierwszych zegarków lotniczych marki z lat 60-tych XX w. Zegarki mają wyraźne, duże cyfry arabskie co jest znakiem charakterystycznym dla lotniczych zegarków. Idealny wachlarz zegarków męskich na skórzanych paskach w kolorach kontrastującymi z elementami na tarczy. Na uwagę zasługuję również seria Szturmańskie Sputnik zadedykowana pierwszemu sztucznemu satelicie Ziemi. Ich perfekcyjnie wykonane klasyczne koperty, idealnie dopasowują się do nadgarstka. Czytelne tarcze z grawerem Ziemi wraz z orbitą, po której poruszał się Sputnik, już na pierwszy rzut oka otwierają nam "karty historii" w którą chcemy się zagłębić.  Te modele z historią, polecamy jako zegarki męskie eleganckie oraz jako zegarki do garnituru. Seria Strela to męskie zegarki produkowane swego czasu wyłącznie dla wysokiej rangi generałów w rosyjskim wojsku a Artic powstała dla sowieckiej ekspedycji na biegun północny. Obecnie zegarki dostępne są w wielu punktach sprzedaży, a dzięki najwyższej jakości wykonanych materiałów oraz zawartej w sobie historii to idealna propozycja dla pasjonatów lotnictwa i osób poszukujących nietypowych zegarków.

W ofercie znajdziemy cały przekrój mechanizmów, od zegarków kwarcowych, przez automatyczne po zegarki mechaniczne. Historia tych rosyjskich zegarków zaczęła się dużo wcześniej, bo już w 1949 roku. Pierwsze zegarki powstały na zamówienie radzieckiego lotnictwa wojskowego. Kolejne modele były kontynuacją pierwszych chronografów i zegarów pokładowych. Ostatecznie zegarki noszące nazwę Szturmanskie zostały wykonane po raz pierwszy w 1949 roku dla radzieckich pilotów i nie były przeznaczone na sprzedaż. Każdy absolwent szkoły wojskowej w Związku Radzieckim wraz z dyplomem otrzymywał ten męski zegarek. Były to więc unikato...

Zegarki Szturmańskie największą sławę osiągnęły dzięki Jurijowi Gagarinowi, który 12 kwietnia 1961 roku, podczas pierwszej podróży kosmicznej, miał na nadgarstku męski zegarek Sturmanski.

Te rosyjskie zegarki to zatem nie tylko czasomierze, ale również opowieść o eksploracji kosmosu. Design aktualnej kolekcji Sturmanskie Gagarin cały czas nawiązuje do pierwszych zegarków lotniczych marki z lat 60-tych XX w. Zegarki mają wyraźne, duże cyfry arabskie co jest znakiem charakterystycznym dla lotniczych zegarków. Idealny wachlarz zegarków męskich na skórzanych paskach w kolorach kontrastującymi z elementami na tarczy. Na uwagę zasługuję również seria Szturmańskie Sputnik zadedykowana pierwszemu...

Rozwiń tekst ↘ Zwiń tekst ↖ Rozwiń tekst ↘ Zwiń tekst ↖
2416-7771501 zegarek SZTURMANSKIE Ocean Amphibia 2416-7771501 zegarek SZTURMANSKIE Ocean Amphibia 2
  • Wyprzedaż!
  • -30%
Dostępny od ręki
Zegarki Szturmanskie

SZTURMANSKIE Ocean Amphibia

Szturmanskie
Indeks: 2416-7771501
Dostępny natychmiast
1 043,00 zł 1 490,99 zł
Pokazano 1-1 z 1 pozycji
Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania

Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies
a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji,
z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).