Zegarki Vostok Europe Systema Periodicum- czyli mała powtórka z chemii

Vostok Europe Systema Periodicum prezentuje zupełnie nową koncepcję projektowania zegarków, nigdy wcześniej nie stosowaną w zegarkach litewskiej marki. To co charakteryzuje linię zegarków „Systema Periodicum” to głównie wykonana w stylu „Bullhead” obudowa z koronką i przyciskami na godzinie 12.

Nowa linia litewskiej marki- inspiracja pierwiastkami 

Projekt nowej kolekcji został zainspirowany układem okresowym pierwiastków chemicznych, zwanym także po łacinie „Systema Periodicum”.
Każdy model zegarka jest poświęcony konkretnemu pierwiastkowi chemicznemu Systema Periodicum i ma kombinację kolorystyczną odzwierciedlającą widok pierwiastka w zwykłym środowisku oraz posiada opis pierwiastka na odwrocie koperty.
Wielowarstwowa tarcza posiada wyraźne metalowe indeksy pokryte powłoką Super-Luminova, poprawiającą widoczność i ułatwiającą odczytywanie czasu. Obrotowy pierścień zawiera pierścień z ceramiki cyrkonowej, odporny na zarysowania i uderzenia. Mechanizm VK67 firmy S. Epson posiada mechaniczne urządzenie zerujące chronograf i umożliwia pomiar czasu do 12 godzin.
Każdy zegarek jest wyposażony w zaprojektowane przez VE paski z prawdziwej skóry i silikonu oraz oryginalne pudełko VE. Obydwa paski są wyposażone w system Easy Click ułatwiający wymianę pasków.

Męskie zegarki z limitowanej serii- prezentacja modeli

VOSTOK EUROPE Systema Periodicum Hydrogen

VK67-650A720 jest poświęcony pierwiastkowi-Hydrogen- i ma kombinację kolorystyczną odzwierciedlającą widok pierwiastka w zwykłym środowisku. Posiada także opis pierwiastka na odwrocie koperty.

VOSTOK EUROPE Systema Periodicum Hydrogen
Wodór (H, łac. hydrogenium) jest najbardziej rozpowszechnionym pierwiastkiem we wszechświecie. Jest najlżejszym z pierwiastków chemicznych- bezbarwnym i bezwonnym gazem, bardzo słabo rozpuszczalny w wodzie, który w normalnych warunkach występuje w formie cząsteczkowej H2. Wodór ma jednak kilka kolorów- Wodór niebieski jest produkowany z wykorzystaniem paliw kopalnych, przy czym dla zmniejszenia poziomu zanieczyszczeń w procesie wykorzystuje się metody wychwytu dwutlenku węgla. Jeszcze do niedawna uważano, że wodór niebieski jest prawie zeroemisyjny jednak najnowsze badania naukowców, uwzględniające jego cykl życia udowadniają, że jego produkcja może generować wyższe wskaźniki emisji. 

VOSTOK EUROPE Systema Periodicum Oxygen

VK67-650A722 jest poświęcony pierwiastkowi-Oxygen- i ma kombinację kolorystyczną odzwierciedlającą widok pierwiastka w zwykłym środowisku. Posiada także opis pierwiastka na odwrocie koperty.

VOSTOK EUROPE Systema Periodicum Oxygen
Tlen (O, łac. oxygenium) jest najbardziej rozpowszechnionym pierwiastkiem na ziemi. Jest bezbarwnym, bezzapachowym gazem reaktywnym i składnikiem powietrza, który podtrzymuje życie.
Zawartość tlenu w ziemskiej skorupie wynosi 46,4%. Stanowi też 20,95% objętości atmosfery ziemskiej. W postaci związków z innymi pierwiastkami wchodzi w skład hydrosfery (zawartość około 89% – woda) i litosfery jako tlenki (np. krzemionka (piasek) zawiera ok. 53% tlenu). W przyrodzie obieg tlenu odbywa się w cyklu zamkniętym. 

VOSTOK EUROPE Systema Periodicum Neon

VK67-650A723 jest poświęcony pierwiastkowi-Neon- i ma kombinację kolorystyczną odzwierciedlającą widok pierwiastka w zwykłym środowisku. Posiada także opis pierwiastka na odwrocie koperty.

męski zegarek VK67-650A723
Neon (Ne, łac. neon) jest gazem szlachetnym i nie są znane żadne jego trwałe związki chemiczne. Jest to bezwonny i bezbarwny gaz.
Pod względem lekkości to drugi gaz szlachetny (pierwszym jest hel). Ma zdolność do emisji światła w próżniowej rurce o barwie czerwono-pomarańczowej.
Pierwiastek został odkryty przez brytyjskich chemików sir Williama Ramsaya i Morrisa W. Traversa w 1898 roku. Nazwa pierwiastka pochodzi od greckiego słowa neos( nowy).

VOSTOK EUROPE Systema Periodicum Boron

VK67-650A721 jest poświęcony pierwiastkowi-Bor- i ma kombinację kolorystyczną odzwierciedlającą widok pierwiastka w zwykłym środowisku. Posiada także opis pierwiastka na odwrocie koperty.

VOSTOK EUROPE Systema Periodicum Boron VK67-650E721
Bor (B, łac. borium) – pierwiastek chemiczny o liczbie atomowej 5, półmetal z bloku p układu okresowego. Pod względem chemicznym przypomina krzem i węgiel, gdyż tworzy borowodory – analogi węglowodorów i krzemowodorów. Reakcja boru z gorącym, stężonym kwasem azotowym prowadzi do utworzenia kwasu borowego. Czysty bor krystaliczny ma barwę czarnoszarą, jest twardy, źle przewodzi ciepło i elektryczność.

VOSTOK EUROPE Systema Periodicum Phosphorus

VK67-650E724 jest poświęcony pierwiastkowi-fosfor- i ma kombinację kolorystyczną odzwierciedlającą widok pierwiastka w zwykłym środowisku. Posiada także opis pierwiastka na odwrocie koperty.

VK67-650E724 zegarek vostok europe
Fosfor (P, ‘niosący światło’, łac. phosphorus) – pierwiastek chemiczny, niemetal. Fosfor czarny ma szarą barwę i metaliczny połysk. Tym samym przypomina on grafit i podobnie jak on przewodzi prąd. Jest najbardziej trwałą odmianą fosforu. Posiada strukturę warstwową, w której każdy atom fosforu powiązany jest z trzema sąsiednimi atomami.

VOSTOK EUROPE Systema Periodicum Sulphur

VK67-650E725 jest poświęcony pierwiastkowi-siarka- i ma kombinację kolorystyczną odzwierciedlającą widok pierwiastka w zwykłym środowisku. Posiada także opis pierwiastka na odwrocie koperty.

VOSTOK EUROPE Systema Periodicum Sulphur
Siarka (S, łac. sulphur)jest pierwiastkiem chemicznym o liczbie atomowej 16, niemetalem z bloku p w układzie okresowym.
W zwykłej temperaturze jest mało aktywna. Bardzo łatwo łączy się tylko z fluorem, trudniej z chlorem. To pierwiastek o intensywnej, żółtej barwie. W przyrodzie występuje w postaci gazów, w stanie wolnym albo w postaci związków chemicznych.

Nowe zegarki męski- dlaczego warto zakupić w e-zegarek.pl?

Jesteśmy autoryzowanym sklepem Vostok Europe od 2005 roku! Zakupione w naszym sklepie zegarki mają 2 letnią gwarancję, a z racji na długoletnią kooperację z marką otaczamy naszych Klientów opieką również po zakończonym okresie gwarancyjnym.

ZAPRASZAMY już dziś do zakupu wybranego zegarka VOSTOK EUROPE Systema Periodicum.

Dostępność: koniec stycznia 2024.

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania