VOSTOK EUROPE Expedition North Pole SOLAR VS57-595A735
Litewski producent zegarków Vostok Europe zaskakuje zupełnie nową odsłoną sprawdzonej już linii Expedycji.
Kolekcja „Expedition North Pole” zaprojektowana jest z myślą o zapewnieniu użytecznych czasomierzy w przystępnej cenie, idealnych do przetrwania, także z dala od cywilizacji. Expedition North Pole to bestsellerowa seria zegarków Vostok Europe poświęcona legendarnej ekspedycji „North Pole 1”, której głównym sukcesem było stworzenie pierwszej załogowej dryfującej stacji badawczej używanej do badań geograficznych i meteorologicznych w regionie bieguna północnego. Żywe kolory każdego modelu z odświeżonej linii sprawiają, że użytkownik czuje różnice wyłaniające się na tle surowego białego krajobrazu Arktyki.
Czasomierz męski VS57-595A735 wyposażony jest w solidną obudowę o średnicy 47 mm, wykonaną ze stali szlachetnej w kolorze srebrnym. Ten męski zegarek jest wyjątkowo odporny na uderzenia i wytrzyma ciśnienie do 20 BAR. Tak jak wszystkie modele z linii Expedition ma dużą tarczę, z luminescencyjnymi indeksami oraz czytelnymi szkieletowymi wskazówkami. Wszystko to zapewnia doskonałą widoczność nawet w jasnym słońcu lub ciemności nocy.
Każdy model jest wyposażony w pasek silikonowy i skórzany, zakończone sprzączką. W zestawie użytkownik otrzymuje kopertę na skórzanym pasku oraz dodatkowy pasek z silikonu.
Kolekcja składa się z dwóch odrębnych linii: Pulsometr i Solar Power 24H, każda oferująca unikalne funkcje dostosowane do różnych potrzeb i preferencji.
Prezentowany model VS57-595A735 to zegarek męski z mechanizmem solarnym, czyli zasilanym energią słoneczną. To zapewnia długotrwały czas pracy bez konieczności wymiany baterii. W pełni naładowany światłem słonecznym zegarek może działać autonomicznie do czterech miesięcy w całkowitej ciemności.
Wszystkie modele z tej linii posiadają specjalną „skalę polarnego światła dziennego”, która wyświetla czas nasłonecznienia w ciągu dnia o każdej porze roku na biegunie północnym. Ta funkcja zapewnia użytkownikom informacje o godzinach dziennych, zwiększając ich świadomość na temat warunków środowiskowych w regionach, w których występują ekstremalne różnice w świetle dziennym w ciągu roku.