Pod nazwą chronograf kryje się konkretny rodzaj zegarka wyposażony w jedną z najczęściej stosowanych kompilacji, jaką jest funkcja dokładnego pomiaru czasu. W zależności od tego, na jaki model zegarka się zdecydujemy, chronograf może przybierać mniej lub bardziej zaawansowaną formę. Co więcej, zakup dobrego chronografu wcale nie musi oznaczać wysokich kosztów. Oto kilka naszych propozycji w bardzo atrakcyjnych cenach.

 

Pierwszy chronograf powstał w 1821 roku na zlecenie króla Francji. Chciał on bowiem mierzyć dokładny czas osiągany przez konie podczas wyścigów. Dziś to funkcja, która potocznie jest określana jako stoper i mogłoby się wydawać, że występuje w każdym zegarku. Nic bardziej mylnego. Obecność chronografu wymaga skomplikowanego mechanizmu, co nie zmienia faktu, że już każdy producent posiada w swojej ofercie zarówno zegarki damskie, jak również zegarki męskie z chronografem.

Najprostszy chronograf występuje w postaci jednej wskazówki czyli sekundnika. Służy on do pomiaru sekund, a jego obsługa odbywa się za pomocą przycisku znajdującego się z boku koperty: jedno jego wciśnięcie oznacza Start, a kolejne Stop. Mocniej rozbudowany chronograf charakteryzuje się już więcej, niż jedną wskazówką. Tego typu wariant umożliwia już bowiem pomiar nie tylko upływających sekund, ale również minut a także godzin. Obsługa, w zależności od modelu zegarka, odbywa się za pomocą jednego, lub dwóch przycisków (A i B) gdyż jeden (A) służy do uruchamiania i zatrzymywania, a drugi (B) do zerowania. Jego budowa jest już zdecydowanie bardziej zaawansowana.

Wybrane przez nas zegarki z chronografem mają jeszcze jedną zaletę: oferują bardzo dobrą jakość w stosunkowo niskiej cenie. Nasze zestawienie otwierają zegarki Meller. To marka, która jest owocem współpracy trójki przyjaciół. Ponadczasowe wzornictwo szybko zdobyło sobie rzesze wielbicieli na całym świecie. Na uwagę zasługuje męski zegarek Meller Makonnen w którym czarna tarcza ładnie kontrastuje z dwiema dodatkowymi tarczami chronografu. Zegarek posiada precyzyjny i niezawodny, japoński mechanizm oraz mineralne szkiełko, a mimo to jego cena pozostaje bardzo atrakcyjna.

zegarek męski meller

Męski zegarek Ice Watch Pierre Leclercq to z kolei nieco bardziej sportowa propozycja. Koperta i pasek, wykonane z silikonu, tworzą integralna całość. Biorąc pod uwagę, że zegarek jest nazwany imieniem i nazwiskiem specjalisty od aerodynamiki samochodowej, to jego design przestaje być zaskoczeniem. Zegarek Ice Watch Pierre Leclercq posiada aż trzy tarcze chronografu, które wskazują upływające sekundy, minuty oraz godziny. Doskonała propozycja dla aktywnych, lubiących sport mężczyzn, w naprawdę fajnej cenie.

zegarek ice watch

Police to zegarki dla mężczyzn, którzy lubią czasomierze w rozmiarze XXL. Wybór modeli z chronografem jest tutaj naprawdę spory. Dodatkowo bogata paleta wzorów i kolorów oraz aktualnie trwająca na ich zakup promocja sprawia, że to naprawdę kusząca pozycja. A mówiąc o zegarkach z dobrych chronografem w atrakcyjnej cenie, nie sposób pominąć amerykańską markę Fossil. Męski zegarek Fossil z linii Coachman to przedstawiciel sportowych modeli na podwójnym pasku wykonanym z naturalnej skóry. Producent zadbał tu o ładny kontrast pomiędzy kolorem tarczy, a trzema mniejszymi tarczami rozbudowanego chronografu. Z kolei męski zegarek Fossil z linii Grant to kolejny czasomierz dedykowany dla tych, którzy lubią nieco bardziej masywne kształty. Tu również pojawia się dość mocno zaawansowany chronograf, w bardzo atrakcyjnej cenie.

zegarek z chronografemzegarek meski fossil

Czy można mieć zatem dobry, zaawansowany chronograf bez konieczności ponoszenia dużej kwoty zakupu? Powyższe przykłady są najlepszym potwierdzeniem tego, że owszem, można.
Decydując się na zakup tego typu zegarka warto jednak pamiętać, aby wyłączać chronograf w momencie, kiedy z niego nie korzystamy.
Jego praca zużywa bowiem sporo energii w efekcie czego bateria szybko może ulec rozładowaniu.

W razie jakichkolwiek dodatkowych pytań nasz zespół jest do Państwa dyspozycji. Zapraszamy!