Zegarki Vostok Europe Atomic Age- zupełnie nowa odsłona

Od 20 lat litewska marka zegarkowa Vostok Europe docenia i przedstawia z sukcesem ważne osiągnięcia, w tym technologiczne. Wieńcząc tak ważną rocznicę jak dwudziestolecie marki, przedstawia nam nową serię złożoną z 9 zegarków układających się w trzy linie. Konstrukcja nowego zegarka łączy w sobie unikalną techno-futurystyczną, wielokątną, anatomiczną obudowę z podświetleniem trytu. Koperta składa się z dwóch metalowych części, a specjalnie zaprojektowane, nowe silikonowe paski mają otwory wentylacyjne zapewniające doskonały komfort noszenia w codziennym użytkowaniu.
Każdy egzemplarz jest dostarczany w czerwonym wodoszczelnym pudełku, z narzędziami do wymiany pasków.

Atomic Age- kamień milowy w rozwoju technologicznym ludzkości

Atomic Age, opisuje badania i rozwój ery atomowej. Okres, który rozpoczął się od uruchomienia pierwszego reaktora jądrowego Chicago Pile – 1grudnia 1942 r., detonacji pierwszej broni jądrowej kończącej II wojnę światową w 1945r. i poprzedzony dalszym rozwojem nuklearnego przemysłu wojskowego i cywilnego, które są ważną częścią ery technologicznej współczesnego człowieka.

vostok europe atomic age

Nowa linia- nowa konstrukcja-trzy linie od litewskiej marki Vostok Europe

Linia Automatik (mechanizm NH34) FERNI - honoruje głównie Enrico Fermiego, amerykańskiego fizyka i wynalazcę pierwszego na świecie reaktora jądrowego. Nazywany jest także „architektem epoki atomowej”. W 1938 roku Fermi otrzymał Nagrodę Nobla w dziedzinie fizyki, za wybitny wkład w rozwój mechaniki statystycznej, teorii kwantowej oraz fizyki jądrowej i cząstek elementarnych.

zegarek NH34-640A703

zegarek automatyczny z GMT

Linia kwarcowa (mechanizm YM86) OPPENHEIMER- honoruje Roberta Oppenheimera, szefa laboratorium Los Alamos i Projektu Manhattan, który opracował pierwszą broń nuklearną. Po II wojnie światowej Oppenheimer został przewodniczącym wpływowego Generalnego Komitetu Doradczego nowo utworzonej amerykańskiej Komisji Energii Atomowej. Wykorzystywał to stanowisko do lobbowania na rzecz międzynarodowej kontroli energii jądrowej, aby zapobiec rozprzestrzenianiu broni jądrowej i wyścigowi zbrojeń nuklearnych ze Związkiem Radzieckim.

YM86-640A696

YM86-640A697

Linia kwarcowa (mechanizm VK64) S A K H A R O V-  honoruje Andrieja Sacharowa, radzieckiego fizyka jądrowego, dysydenta, laureata Nagrody Nobla, działacza na rzecz rozbrojenia, pokoju i praw człowieka. Będąc głównym projektantem radzieckiej broni termojądrowej, Sacharow stał się zwolennikiem swobód obywatelskich i reform obywatelskich w Związku Radzieckim, za które był narażony na prześladowania państwowe; wysiłki te przyniosły mu w 1975 Pokojową Nagrodę Nobla.

VK64-640C699

Koperty zegarków wykonane są ze stali nierdzewnej lub czarnego PVD i mają sporą średnicę, jak to w zegarkach Vostok. Jednak mimo masywności i grubości (16.5mm) świetnie leżą na nadgarstkach.
Producent nie zrezygnował z wysokiej wodoszczelności i pozostał przy klasie szczelności 20atm oraz zakręcanej koronce.

zegarek kwarcowy vostok europe atomic age

Szkło w każdym z modeli nowej linii to wzmocniony, hartowany kryształ K1. Atutem jest także oświetlenie trytowe zamontowanie oryginalnie na tarczy. 

Jak działa technologia trigalight® pisaliśmy w artykule na naszym blogu tutaj

Niezawodne mechanizmy- serca nowych czasomierzy

Tak jak pisaliśmy wyżej, seria składa się z dziewięciu modeli. W sercu trzech producent umieścił S. Epson YM86, japoński mechanizm kwarcowy (zasilany bateryjnie), który daje użytkownikowi funkcję takie jak : godziny, minuty, sekundy, 24-godzinny chronograf, datownik oraz 24-godzinny alarm ze wskazaniem na tarczy.
Kolejne trzy zegarki z mechanizmem również kwarcowym ale SII VK64 oferujący funkcje: 60-minutowy chronograf z funkcją stop i czasem do 59 minut 59 sekund, wskazanie 24h o godzinie 3, datownik  z szybkim ustawieniem za pomocą koronki jak również świetną funkcją Quick-Reset dla chronografu.  Żywotność baterii to do 3 lata.
Ostatnie trzy modele to nowość w Vostoku- japoński automatyczny mechanizm NH34 z drugą strefę czasową (GMT). Bardzo trwały i niezawodny z rezerwą mocy: ok. 41 godzin.

zegarki vostok europe atomic age

Gdzie obejrzeć nową kolekcję Atomic Age w Warszawie?

Oczywiście w naszym showroomie przy Puławskiej 10 lok 32. Na miejscu mamy dostępne wybrane egzemplarze, ale na życzenie Klienta możemy sprowadzić upragniony egzemplarz w 1 dzień. Jesteśmy zachwyceni nową kolekcją a wierzcie nam że po 18 latach współpracy z marką jesteśmy bardzo wymagający! Dla Was to może oznaczać tylko jedno- Vostok Europe Atomic Age? Petarda! Czekamy na wasze spostrzeżenia oraz zamówienia;)

nowa seria zegarków vostok europe

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania