Jaki zegarek wybrać do garnituru?

Zegarek to często jedyna, widoczna u mężczyzn biżuteria. Jego obecność może dodać szyku, może również sporo zepsuć. Ważnym jest zatem właściwy dobór zegarka; do stroju, okazji, nierzadko piastowanej funkcji. Wybór jest spory a nie każdy w tym gąszczu potrafi się odnaleźć. Dziś zatem odpowiemy na bardzo ważne pytanie: jaki zegarek wybrać do garnituru?

Zgodnie ze starym porzekadłem diabeł tkwi w szczegółach. Można bowiem założyć gustowny garnitur, ale niewłaściwe buty czy też krawat zniweczą cały plan. Z zegarkiem bywa podobnie. Dzieje się tak dlatego, że dziś zegarek to coś znacznie więcej, niż tylko przyrząd odmierzający czas. Dobry, męski zegarek pomaga podkreślać status, wyrazić osobowość. Stanowi też nieodłączny element biznesowych, eleganckich stylizacji.

Zegarek do garnituru to przede wszystkim taki, który opiera się na prostym, tradycyjnym wzornictwie. Mniej znaczy więcej - to nadrzędna zasada. Tu doskonałym przykładem są zegarki Atlantic, ale podczas tego typu zakupu warto również zwrócić uwagę na męskie zegarki Delbana. Tego typu czasomierze charakteryzuje koperta: najczęściej posiada ona  okrągły kształt w kolorze srebra (polerowanego na wysoki połysk), złota lub też różowego złota.  Powinien on również  mieć na tyle cienką kopertę, aby ta swobodnie mieściła się pod mankietem koszuli. Dzięki temu męski zegarek nie przeszkadza i nie rzuca się zbytnio w oczy. Jeżeli nie jesteśmy w stanie zapiąć mankietu po ukryciu pod nim zegarka, to znak, że czasomierz został niewłaściwe dobrany.

Idealny męski zegarek do garnituru wyróżnia się też bardzo prostą tarczą w jednolitym, dyskretnym kolorze. Tu nie ma miejsca na dodatki w postaci m.in. fluorescencyjnych indeksów, masywnych wskazówek czy też stopera, co najlepiej obrazują męskie zegarki Atlantic. Kto zatem lubi, kiedy na tarczy sporo się dzieje, ten będzie musiał się do tego typu zegarka przyzwyczaić. Co więcej zegarki do garnituru rządzą się swoimi, dość surowymi prawami. W praktyce oznacza to, że tego typu męski zegarek nie powinien składać się z kontrastujących ze sobą elementów. Każdy z nich,  tarcza, koperta oraz pasek, powinny współgrać z męską stylizacją.

Kolejnym, bardzo ważnym aspektem jest pasek.  Niezależnie od tego, czy zakładamy elegancki, czy też sportowy garnitur, smoking czy też frak, pasek od zegarka zawsze powinien być skórzany. Zimna, masywna bransoleta z nierdzewnej stali stanowczo odpada, podobnie jak pasek kauczukowy czy też jakikolwiek pasek parciany. Skóra powinna być wysokogatunkowa, naturalna o jak najbardziej dyskretnych przeszyciach. Tu wzorem do naśladowania z pewnością są męskie zegarki Junghans. Warto również zwrócić uwagę na zapięcie paska w postaci klamerki. Jeżeli bowiem decydujemy się założenie spinek, to ich kolor powinien komponować się z kolorem koperty oraz zapięcia w pasku. A zatem jak złote spinki, to i zegarek ze złotym kolorem, a jak stalowe, to zegarek posiadający kopertę i zapięcie w kolorze stali. To pozwoli nam nie tylko uzyskać bardzo elegancki efekt, ale również da naszym rozmówcom do zrozumienia, że wszelkie zasady savoir-vivre’u nie pozostają dla nas tajemnicą. Doskonałym przykładek klasycznych zegarków ze złotymi wykończeniami, w atrakcyjnej cenie, będą zegarki Orient.

Jeżeli zatem zastanawiasz się jaki zegarek wybrać do garnituru to odpowiedź brzmi: skromny, klasyczny, ponadczasowy. Przy tego typu stylizacjach zegarek nie powinien zbytnio zwracać na siebie uwagi otoczenia lecz jedynie od czasu do czasu dyskretnie wychylać się spod mankietu koszuli. A kiedy już ukaże się oczom naszych rozmówców i otoczenia, niech pełni rolę gustownego dodatku, który wraz z ubiorem buduje nienaganny, elegancki wizerunek. Aby uzyskać taki efekt, nie trzeba ponosić zbyt wysokich kosztów. Wybrane zegarki Atlantic to idealni kandydaci do garnituru a przy tym są to czasomierze w bardzo atrakcyjnych cenach. Podobnie zresztą jak męskie zegarki Delbana. Z kolei zegarki Junghans to coś dla koneserów niemieckiego wzornictwa. Wszystkie te marki są oczywiście dostępne w naszym sklepie.