Tych czasomierzy nie trzeba już nikomu przedstawiać. Z każdą edycją zegarki Vostok Europe zyskują coraz większy rozgłos, a na rynek właśnie trafiła kolejna nowość. Po sukcesie kolekcji Anchar, która debiutowała w 2011 roku, przyszła pora na jej odświeżenie. Nowe zegarki Anchar Vostok Europe oferują kilka zmian m.in. nowy design, kolory oraz bardzo precyzyjny mechanizm.

Linia Anchar to ukłon w stronę łodzi podwodnej K-162 „Anchar”. Konstrukcja ta zapisała się na kartach historii jako najszybsza łódź podwodna osiągająca prędkość ponad 42 węzłów. Służyła w radzieckiej marynarce wojennej i była ewenementem, którego nikt nie zdołał powtórzyć. Zegarki Anchar Vostok Europe były pierwszymi zegarkami, które producent zaprojektował z myślą o płetwonurkach. Wodoszczelność zegarków sięgała do 300 metrów, dzięki czemu to doskonały zegarek męski sportowy

Zegarki Vostok Europe Anchar

Dziś zegarki Anchar Vostok Europe to nadal edycja limitowana. Każdy z sześciu modeli powstał w ilości 3000 egzemplarzy. O tym, że oferta jest ograniczona, świadczy indywidualny numer widoczny na deklu zegarka, na którym znajdziemy również nazwę oraz wizerunek łodzi podwodnej. Kto jednak nadal zastanawia się nad poprzednią limitacją kolekcji Anchar, niech lepiej się pospieszy. W naszym sklepie zostały już jedynie pojedyncze egzemplarze.

Na pierwszy plan wysuwa się masywna koperta. Podobnie jak w poprzedniej edycji, ma ona średnicę 48 mm. Nowością jest koperta wykonana z brązu, który z upływem lat śniedzieje i pokrywa się patyną. Daje to bardzo ładny efekt.

zegarek vostok europe

Każdy model jest wyposażony w obrotowy bezel, który umożliwia odmierzanie czasu spędzonego pod wodą. Wszystkie zegarki Anchar Vostok Europe nadal mogą się poszczyć imponującą wodoszczelnością sięgającą do 300 metrów, a dla bezpieczeństwa każdy z nich jest również wyposażony w zakręcaną koronkę.

zegarek męski vostok europe anchar

Obok samej kolorystyki zegarków zmienił się również design tarczy. To, co wyróżnia modele z mechanizmem automatycznym, to indeksy godzinowe w postaci dużej trójki oraz dziewiątki, zaś modele kwarcowe wyróżnia indeks w postaci dużej szóstki. Wszystkie tradycyjnie są wyposażone w 16 rurek trytu, które zapewniają idealną czytelność tarczy w ciemnych odmętach oceanu. Każdy zestaw posiada również dwa paski (skórzany oraz silikonowy) i śrubokręt który ułatwia ich wymianę. Całość zamknięta w oryginalnej, pancernej skrzynce.

skrzynka wodoodporna vostok

Zmiany zaszły również we wnętrzu zegarka. Wprawdzie modele automatyczne mają nadal ten sam, japoński mechanizm NH35A wyprodukowany przez Seiko, ale nieco inaczej wygląda sytuacja w modelach kwarcowych. Producent podjął bowiem decyzję o wymianie mechanizmu z JS06 Miyota na niezawodny 6S21.

Paleta barw jest na tyle zróżnicowana, że każdy znajdzie tu model dla siebie. Jednak na szczególną uwagę zasługuje ten w gustownym, granatowym kolorze. Zegarek ma granatową tarczę, bezel oraz pasek z naturalnej skóry, ale w zestawie znajduje się również pasek wykonany z niebieskiego silikonu. Całości dopełniają czerwone akcenty. 

zegarek vostok europe anchar

Decydując się na zakup zegarków Vostok Europe warto wiedzieć, że jesteśmy autoryzowanym salonem Vostok Europe od 2005 roku. Współpracujemy z tą marką od samego początku co czyni nas salonem godnym zaufania. Kupując u nas zegarek Vostok Europe otrzymujesz zatem 2 lata gwarancji autoryzowanego serwisu. Po jej upływie nadal jednak pozostajemy do dyspozycji klientów w zakresie obsługi oraz serwisu.

nowy anchar od vostok europe

Komentarze (0)

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania

Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies
a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji,
z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).