Zegarki sterowane radiowo - dla niektórych to zabrzmi niczym odyseja kosmiczna. Jednak takie czasomierze są dostępne w naszym sklepie nie od dziś.
Mają cały szereg zalet a cena, wbrew pozorom, niekoniecznie ścina z nóg.
Japońska myśl techniczna wielokrotnie zadziwiała świat a zegarki Citizen Radio Controlled stanowią kolejny powód do dumy.

Czas światowy

Częstą zmianę czasu na naszym zegarku wymuszają na nas podróże.
Zegarek należy bowiem ustawić zgodnie ze strefą czasową, w której przebywamy. W samej tylko Europie mamy 3 odrębne strefy czasowe.
Jeszcze do niedawna była to operacja, którą należało wykonywać ręcznie. Dziś już nie ma takiej potrzeby. Zegarek Citizen wskazuje czas i datę jednego z 26 miast na świecie. Po zmianie strefy czasowej należy jednym ruchem ustawić aktualną a zegarek sam przestawi się na odpowiednią godzinę.

Radio controlled

Radio Controlled to nic innego, jak zegarki sterowane radiowo. Początki tego typu czasomierzy sięgają końca lat 80-tych XX wieku chociaż Citizen swój pierwszy zegarek sterowany radiowo zaprezentował
światu w 1993 roku.
Dziś to rozwiązanie techniczne, które japoński producent opracował do perfekcji.
Zegarki Citizen Radio Controlled charakteryzują się bowiem niemal chirurgiczną precyzją we wskazywaniu czasu a margines błędu to 1 sekunda na milion lat.
Ową precyzję zapewnia sygnał czasu zegara atomowego, który nadają wieże radiowe. Obecnie na świecie znajduje się 5 takich wież radiowych.
Rozmieszczone są w 4 różnych regionach geograficznych takich jak: Niemcy, Stany Zjednoczone, Chiny oraz Japonia.
Zegarki Citizen Radio Controlled wyłapują emitowany sygnał, przetwarzają informacje otrzymaną drogą radiową, a następnie wskazują prawidłową datę i czas.
Proces ten zachodzi pomiędzy godziną 2 a 4 nad ranem. To wtedy bowiem sygnał jest najmocniejszy.
Dzięki takiemu rozwiązaniu przemieszczając się pomiędzy konkretnymi strefami, nie musimy pamiętać o przestawianiu zegarka zgodnie z lokalnie obowiązującym czasem.

Podobnie wygląda ustawianie czasu letniego. Jest on przyjęty w niektórych krajach i służy pozyskiwaniu dodatkowej godziny światła dziennego w okresie letnim.
W tym celu przestawia się zegarek o godzinę do przodu. W miejscu, gdzie ten czas obowiązuje, sygnał czasu zawiera przekaz wyboru czasu letniego.
Po otrzymaniu sygnału o wyborze takiego czasu zegarek automatycznie sam się przestawia.

Panel słoneczny Eco-Drive

Zegarki te są także wyposażone w panel słoneczny Eco-Drive. Dzięki jego obecności zegarki Citizen Radio Controlled, w celu prawidłowej pracy mechanizmu, nie wymagają nakręcania ani też wymiany baterii.
To zatem nie tylko bardzo precyzyjne czasomierze, ale również w pełni bezobsługowe. Producent dołożył ponadto wszelkich starań, aby gamę zegarków Citizen Radio Controlled charakteryzowała różnorodność.
W efekcie tego dostępne są i te bardziej klasyczne modele, i te o zacięciu sportowym. Wszystkie bez wyjątku stanowią symbol kunsztu i japońskiej techniki.

 

 Zegarki citizen radio controlled

 CITIZEN Radio Controlled AT8011-04E

CITIZEN Radio Controlled AT8011-04E

Zapraszamy do zapoznania się z szeroką gamą dostępnych zegarków Citizen w naszym sklepie.

Wszystkie zegarki są nowe, z gwarancją producenta.
W celu zapewnienia najwyższej obsługi do każdego zegarka można pobrać w dowolnym momencie instrukcję obsułgi z oficjalnej strony dystrybutora http://citizen.pl/